Dorazili vám konečně doplňky na chopper a konečně jste také instalovali rampy přídavných světel? Pak je načase vyrazit na pravý motorkářský výlet! Nemusíte však jezdit za hranice, i Česká republika nabízí řadu krásných míst. Pokud jste milovníky historie a stejně tak pohádek, je načase si sepsat itinerář plný těch nejkrásnějších českých hradů a zámků. Tak kam to bude?

Státní zámek Hluboká nad Vltavou

Mezi nejkrásnější české hrady zámky patří Státní zámek Hluboká nad Vltavou. Během hlavní letní sezony probíhají prohlídky, které jsou velmi populární nejen mezi českými, ale také zahraničními turisty. V rámci prohlídky totiž půjdete napříč celým zámkem a poté si můžete projít krásnou zahradu, která se kolem zámku rozpíná.

Pokud sem nepojedete na motorce, ale s dětmi osobním autem, děti budou doslova nadšené z toho, že se budou moct podívat do přilehlé zoologické zahrady. Ta je sice menší, ale zato velmi vkusná a krásná.

Státní zámek Buchlovice

Až se budete toulat Moravou a konkrétně buchlovskými kopci, které jsou pro motorkáře velmi atraktivní, můžete se vydat na krásné panství, které bylo postaveno pro tehdejší komtesu, aby jí na hradě nebyla zima. Státní zámek Buchlovice patří ke skutečným skvostům.

Dokonce se tento nádherný architektonický kousek objevil v řadě krásných českých pohádek. Jednu ze svých pohádek zde natáčel i Zdeněk Troška.

Hrad Karlštejn

Jistou roli si v nejmenovaném českém muzikálu zahrál také hrad Karlštejn, který je výrazným objektem našich dějin. Pojí se s Karlem IV. a také s pověrou, že sem měly ženy vstup zakázán. Ale skutečně se jedná jen o báchorku, vždyť tehdejší žena Karla IV. zde měla svou vlastní komnatu.

Čist další článek:  5 důvodů, proč si zajet na wellness

Hrad se nachází pouze pár minut od hlavního města čili i pro začínající motorkáře je to ideální trasa.

okwu

Pisálek a redaktor na Okwu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *