Potřebujete vyklidit byt, zbavit se harampádí ze sklepa nebo konečně odvézt suť po rekonstrukci? Pak už jste pravděpodobně přemýšleli nad možnostmi odvozu odpadu. S klasickými pár popelnicemi u domu si totiž při vyklízení objemnějších kousků určitě nevystačíte, nemluvě o tom, že suť ani větší odpad typu nábytku do popelnice nepatří.

Velkoobjemové kontejnery

Hledáte-li pro vyklízení prostor levnější variantu a nevadí vám zajistit si vynesení věcí svépomocí, pak je ideální volbou velkoobjemový kontejner. Kontejner vám na základě objednávky přiveze specializovaná firma před dům a jakmile jej naplníte, firma zase kontejner i s odpadem odveze.

Pronájem kontejneru se přitom platí obvykle za každý den a cena je okolo padesáti až sto korun. Odvoz a zpracování odpadu se pak platí zvlášť. Vyzkoušejte zadat poptávku zde.

Cena likvidace odpadu se liší podle objemu kontejneru a také druhu odpadu. Pokud jde o objemy, vybírat můžete nejčastěji z kontejnerů ve velikostech od 3 do 12 metrů krychlových, kdy logicky menší kontejner vyjde levněji. S ohledem na druh odpadu pak cenově vychází nejlevněji odvoz čisté stavební suti a odpadu z údržby zeleně, a to okolo 1500 korun za kontejner o třech metrech krychlových. U odpadů z vyklízení zaplatíte za stejný objem 2000 korun. Přesnou cenu zjistíte po zaslání poptávky.

Vyklízení bytů, garáží i kanceláří

Pokud se o odpad nechcete vůbec starat a rádi přenecháte odborné firmě i samotnou práci, pak se nabízí objednávka některé ze stěhovacích či přímo vyklízecích firem.

Ty zajišťují nejen odvoz odpadu, ale i jeho přesun z vašeho bytu, kanceláře či půdy do auta nebo objednaného kontejneru, takže vás nečeká absolutně žádná námaha.

Kromě samotné likvidace odpadu budete muset v tomto případě zaplatit i práci, a to v řádech stovek až tisíců korun na hodinu. V mnohých případech se to ale bez debat vyplatí. Nezřídka se firmy vykonávající vyklízecí práce setkají s úklidem bytů po asociálních osobách, kde nechybí odpadky, hnijící potraviny i fekálie, vyklízením objektů po bezdomovcích či narkomanech, ale třeba i vyklízením prostor po vraždách či sebevraždách.


okwu

Pisálek a redaktor na Okwu

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *