V propršených jarních dnech si zasloužíte chvíli relaxu třeba u dobré knihy se šálkem skvělé kávy… nebo máte raději čaj?

Zdroj: bibliotek.co

Funkčnost, inovace, nadčasovost a jednoduchost ve skandinávském minimalismu. To jsou základní body, kterých se návrháři značky Stelton drží a díky tomu splňují požadavky nejednoho spotřebitele.

Praktické a designové kousky, které vychází ze dveří této společnosti, následují tradiční skandinávský styl. Není tomu tak proto, aby si připomínali historii, ale pro inspiraci a rozvoj bezkonkurenčního severského stylu. I přesto si svou cestu nastavují sami, čímž získávají inovativní přístup k designu.

zdroj: stelton.com

Značka byla založena v Dánsku návrháři Nielsem Stellan Høm a Cartonem Madelaire. Z jejich křestních jmen následně vznikl i název značky. Už od svého počátku do dnešního dne sbírá Stelton spoustu cen za své kolekce.

Každý jeden výrobek v sobě nese estetičnost i funkčnost.

Mezi neotřelé designové kousky sortimentu značky patří například termosky EM, kolekce nádobí Theo či Cylinda Line.

zdroj: spektakular.files.wordpress.com

Stelton se svou rozmanitostí trefí do vkusu každého.

Výtečnou kávu nebo čaj si můžete vychutnat v tlumených neutrálních  barvách kolekce Emma. Nádobí je inspirováno 50. a 60. léty dánského designu. Mezi použité materiály patří nerezavějící ocel, bukové dřevo a kvalitní kamenina.

zdroj: ambientedirect.com

Kolekce Theo a Collar jsou dvě série, které jsou určené přímo pro přípravu kávy nebo čaje. Jsou inspirované východní kulturou. Vyrobené jsou z tmavé kameniny s bambusovými a zlatými detaily.

zdroj: catesthill.com

V neposlední řadě je potřeba zmínit kolekci Cylinda Line, která byla navržena jako první série v roce 1967. Stala se velmi rychle oblíbenou po celém světě. Získala mimo jiné i ocenění ID-prize.

Oblé tvary a nerezové provedení nejvyšší kvality vkusně zapadne do každé designové domácnosti.

Cylinda line je nadčasová klasika s ikonickým stylem.

Autorka článku: Barbora Severová


okwu

Pisálek a redaktor na Okwu

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *