Pokud se rozhodnete se svou motorkou cestovat na několik dnů, jistě oceníte možnost uskladnění svých věcí. Zavazadla na motorku mohou mít různou velikost a jsou ideálním dárkem pro motorkáře. Kupovat můžete pevné kufry, které se vyrábí obvykle z hliníku nebo plastu a umísťují se za sedlem spolujezdce nebo po stranách motorky. Další možností jsou textilní zavazadla, což zahrnuje tankvaky, brašny na sedlo, batohy, boční zavazadla a další.

Systémy uchycení

Vždy je dobrý nápad pořídit si kufry a systémy uchycení od jednoho výrobce. Nebudete tak mít problém s jejich kompatibilitou. Existují ale i výjimky – například systémy a kufry jsou kompatibilní od společnosti Givi a Kappa (můžete je vzájemně kombinovat). Jiné značky ale jednoduše se systémy uchycení od jiného výrobce bohužel nespárujete.

Systém MONOLOCK

Když už máte jasno v systémech uchycení a jejich výrobcích, je třeba zvážit také jednotlivá provedení systémů. Systém MONOLOCK zahrnuje kufr včetně montážní plotny. Toto řešení je vhodnější pro motorky vybavené originálním nosičem. V případě, že vaše motorka nemá nosič, je třeba dokoupit ještě Monorack. Nosnost tohoto řešení je pouze 3 kg, k dispozici ale máte poměrně velký objem. Systém MONOLOCK zakoupíte za příznivou cenu.

Systém MONOKEY

Tentokráte jsou dodávány kufry bez montážní plotny. Jejich nosnost je až 10 kg, jsou tedy poměrně veliké. Můžete je použít jako horní i boční zavazadlo. Vhodné jsou tedy pro ty, kteří se svou motorkou jezdí na několikadenní výlety.

Systém MONOKEY boční

Jedná se o systém MONOKEY, který je určen pouze pro boční trubkové nosiče. Nemůžete je tedy použít jako horní kufr.

Čist další článek:  Vybíráme tiskárnu: nakolik je důležitá značka tiskárny?

Systém MONOKEY boční CAM

V tomto případě se jedná o boční kufry vyrobené s hliníku. Tyto kufry jde tedy použít pouze jako boční (nikoli horní) variantu zavazadel. Jsou kompatibilní s plotnami MONOKEY. Nesou označení OBKN 42 nebo OBKN 58.

okwu

Pisálek a redaktor na Okwu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *