Vybíráte novou tiskárnu? A je pro vás rozhodující značka tiskárny nebo její cena? Ať už máte jakékoliv požadavky, pomůžeme vám vyznat se v nabídce. Jak vybrat tiskárnu a proč byste se měli zaměřit na značku?

Jak se zorientovat v nabídce tiskáren?

Než začnete hledat tiskárnu, nejprve si ujasněte, jaký chcete typ. Zákazníci nejčastěji kupují laserové, inkoustové a LED tiskárny. Rozmyslete si, jestli jsou pro vás důležité nízké náklady na tisk, kvalitní grafické prvky nebo rychlý tisk:

 • Laserové tiskárny dokážou vytisknout desítky stran černobílých dokumentů za minutu.
 • Inkoustové tiskárny vytisknou fotky a barevné dokumenty v požadované kvalitě.
 • LED tiskárny fungují na podobném principu jako laserové tiskárny. Minimalizují náklady na tisk.

Jak vybrat tiskárnu?

Nyní již víte, jaký typ tiskárny si chcete pořídit. Teď ale nastává další dilema: jakou vybrat značku a model tiskárny? Odpovězte si na tři základní otázky:

 • Chcete tisknout černobíle nebo barevně?
 • Tisknete menší nebo větší objem dokumentů?
 • Hodila by se vám multifunkční tiskárna s kopírováním a skenováním?

Tiskárny do domácnosti

Pokud potřebujete tiskárnu pro soukromé účely a na občasný barevný tisk, budete spokojeni s inkoustovou tiskárnou. Vybavte domácí pracovnu inkoustovou tiskárnou a náplněmi Epson, které ohromí běžné uživatele i firmy svou úspornou technologií.

Tiskárny do firmy

Jestliže pravidelně tisknete firemní dokumenty a tiskárna se u vás nezastaví, pořiďte do kanceláře LED tiskárnu a náplně značky Canon.

Tiskárny pro tisk fotografií

Pokud hledáte tiskárnu na tisk fotografií, perfektní parametry mají tiskárny značky Canon, Epson nebo HP. Na tisk fotek použijte nejlépe fotopapír stejné značky.

Čist další článek:  Dárek pro ženu aneb olivový olej z Řecka je ideální volba

Značkovou tiskárnu s neznačkovým tonerem?

Ať už hledáte levnou tiskárnu do domácích podmínek nebo dražší tiskárnu do kanceláře, dejte přednost značkovým tiskárnám z ověřených e-shopů. Počáteční náklady na tiskárnu ale nejsou konečné a budete muset dokupovat tonery. A lidé na nich chtějí logicky ušetřit.

Řada prodejců vyslyšela poptávku po levných tonerech a nabízí neznačkové tonery, které jsou kompatibilní se značkovými tiskárnami. Ale pozor: neznačkové (alternativní) tonery mohou výrazně zkrátit životnost tiskárny. Kupte proto alternativní tonery od prověřených výrobců nebo originální tonery od výrobců tiskáren.

Kolik stojí značkové tiskárny?

Každý výrobce tiskáren vyrábí cenově dostupné tiskárny i dražší tiskárny pro náročné zákazníky. Prohlédněte si cenové rozpětí běžných tiskáren pro domácí a firemní použití:

 • HP: laserové od 3.000 Kč do 19.000 Kč, inkoustové od 1.300 Kč do 10.000 Kč
 • CANON: laserové od 3.100 Kč do 20.000 Kč, inkoustové od 900 Kč do 30.000 Kč
 • EPSON: laserové od 4.000 Kč do 8.000 Kč, inkoustové od 1.900 Kč do 25.000 Kč
 • BROTHER: laserové od 2.300 Kč do 23.000 Kč, inkoustové od 4.000 Kč do 10.500 Kč
 • XEROX: laserové od 3.700 Kč do 16.000 Kč

Cena značkových tiskáren začíná již od 900 Kč. Předem si však zjistěte, jaké má tiskárna recenze, kolik stojí náplně a jak vychází náklady na tisk.

okwu

Pisálek a redaktor na Okwu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *