Kravata je doplňkem každého muže, ačkoliv ji většinou spíše dostane od přítelkyně, že? Je jedno, jestli si kravatu koupíte sami nebo ji dostanete jako dar, vždy ji musíte mít správně uvázanou, abyste v ní vypadali důstojně. Na tom, jak bude kravata uvázána, nehraje roli cena ani materiál doplňku, ale vaše šikovnost. Pojďme si shrnout základní typy uzlů a říct si, na co si dát pozor.

Jednoduchý uzel by měl uvázat každý muž

Nejčastějším uzlem na kravatě je takzvaný jednoduchý uzel, kterému se také říká „Four in Hand“. Ten se používá samozřejmě nejčastěji, protože kromě toho, že je jednoduchý, je také elegantní. Jak se říká: v jednoduchosti je krása. Navíc se tento uzel hodí vlastně k čemukoliv, což je jeho velká výhoda.

Jeho uvázání zvládnete v šesti jednoduchých krocích, takže vám zabere jen minutku a můžete vyrazit na ples nebo na poradu. Kromě toho na vás jistě bude přítelkyně pyšná, že jste si kravatu zavázal zcela sám.

Vznešený Windsorský uzel

Trochu složitější, ale také velice populární je uzel Windsor. Doporučuje se nosit především na pracovní schůzky, pohovory a podobné akce. Opravdu ideální je pro muže, kteří mají delší krk, protože na nich uzel skvěle vynikne. Tento typ uzlu je vhodné použít u jednobarevných kravat, protože pak lépe vypadá.

Ačkoliv je uvázání Windsorského uzlu o něco těžší než u jednoduchého uzlu, nejedná se o žádnou vědu. K zavázání kravaty ve stylu Windsor vám stačí devět kroků. Nejlepší je si při zavazování kravaty stoupnout před zrcadlo. Na internetu naleznete různé návody a videa, jak uvázat kravatu.

Manhattan není jen část New Yorku

Ano přesně tak, tolik známá část města New York už má i svůj uzel na kravatě. Manhattan je vlastně poloviční Windsor. Hodí se k užším typům kravat a je vhodný především na důležitější akce. Hlavní výhodou je, že se hodí vlastně k jakékoliv košili, ať už máte otevřený nebo klasický límeček.

Poloviční Windsor lehce zvládnete během chvilinky, je v podstatě stejně obtížný jako Four in Hand.

Uzly pro fajnšmekry

Existují i opravdu složité uzly, které jsou především pro opravdové nadšence a hlavně muže s velkou trpělivostí. Jedním z takových uzlů je Murrell. Jedná se o uzel, jenž je velice zvláštní, užší část kravaty bude ležet na té širší části, což tak normálně není. Na každé akci tak rozhodně zaujmete.

Dalším zajímavým uzlem je Trinity. Jde o trojitý uzel, kdy zaujmete horní částí kravaty. Rozhodně ovšem tento uzel nevyužívejte na formálních akcích, jde využít spíše na zábavách nebo odlehčených plesech.

Plno dalších uzlů můžete najít i v šikovné aplikaci pro chytré telefony. Mezi nejlepší patří aplikace Jak uvázat kravatu, která se v originále jmenuje How to Tie a Tie.


okwu

Pisálek a redaktor na Okwu

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *