Jelikož se po dlouhé a již únavné zimě konečně blíží letní měsíce a s nimi také čas na vysněnou dovolenou, možná právě přemýšlíte nad tím, kde strávit tu svou. Co takhle vyzkoušet ubytování Břeclav?

Tuzemská dovolená na Břeclavsku

Čechy jsou krásné, obzvláště pak okolí jižní Moravy a Břeclavsko jako takové. Vinné sklípky, vinice, krásná malebná příroda jako stvořená po procházky během příjemných slunných dní. To vše v tomto regionu najdete. Ubytování v Břeclavi vám pak zajistí výhodnou strategickou polohu, odkud můžete vyrážet na výlety a za kulturou v blízkém okolí. Máte rádi historické památky? Neměli byste v takovém případě opomenout návštěvu Lednicko-valtického areálu, kde se nachází jeden z nejkrásnějších českých zámků. Stejně tak se zde dozvíte plno zajímavých informací o rodu Lichtenštejnů, který je s tímto okolím neoddělitelně spjatý. 

Sport a poté sklenka vína? výborné jídlo? Jste tu správně!

Pokud jste ovšem typ, který si neumí představit dovolenou bez nějakého sportovního vyžití a preferujete tedy spíše aktivní odpočinek, můžete vyzkoušet některou ze zdejších cyklostezek. Břeclavsko je totiž skutečným rájem pro milovníky cyklistiky. Ale nejen pro ně, stejně tak je tu nespočet různých stezek pro pěší procházky a túry, a to v srdci kouzelné přírody.

Podobně tak ikonické jsou zdejší vinice, odkud pocházejí prvotřídní hrozny pro výběr skvělého vína. A trávit dovolenou na Moravě bez toho, aniž byste si dali dvě deci? To snad ani není možné. K nim pak samozřejmě patří i něco dobrého na zub, pakliže vám během některého z výletů vyhládne. To vše je už pak slušnou přehlídkou lákadel, proč se letos vypravit právě sem.

Čist další článek:  Maurové, Římané i Aragonci si oblíbili báječnou Mallorku

Tuzemská dovolená díky tomu může být stejně krásná jako ta exotická, nebo strávená na pláži u moře. Už proto že všude doma, doma nejlíp, jak se tak hezky říká. Není nutné za každou cenu cestovat třeba i tisíce kilometrů, když různé krásy máme na dosah ruky. Stačí se pro ně už pouze natáhnout.

okwu

Pisálek a redaktor na Okwu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *