Aktuální ekonomická situace negativně ovlivňuje životy mnoha z nás. A podle odhadů se to nemá v nadcházejících několika po sobě jdoucích měsíců změnit. Nejistota, stále probíhající konflikt na Ukrajině, také ekonomická recese nesoucí s sebou také zvýšené riziko výpovědí. To vše vede lidi k jedné jediné věci – k terapiím. Léčba úzkostí je totiž na programu dne, i když je pravdou, že se s nimi začíná ve velkém šetřit. Proč? Finanční situace je odpovědí.
Co se dozvíte v článku:
Kvůli zdražování se přestává docházet na terapie
Nedávné průzkumy zjistily něco velmi znepokojivého, a sice že zdražování se negativním způsobem projevuje na životě lidí. Nejen, že se začíná šetřit na potravinách, ale také se začíná šetřit na sobě samotném. Konkrétně se přestává docházet na terapie, které jsou pro řadu z nás velmi klíčové nejen pro zvládání úzkostí, ale také pro úspěšnou výhradu nad řadou závislostí, mezi něž patří alkoholismus či drogy.
Jedna krize za druhou
Nelze ani konkrétně říct, kdy nastal onen zlom, kvůli kterému se terapie začaly omezovat. Za poslední roky jsme totiž čelili většímu množství krizí než kdy dřív (mluvíme o mladé generaci). Začalo to dobou koronavirovou, poté se na malou chvíli vše uklidnilo a aktuálně se znovu čelí tomu, čemu by člověk nejraději nečelil.
Zmiňované zdražování se projevuje nejen na zvyšujících se cenách energií, ale také na tom, kolik stojí terapie. I když je má člověk jednou týdně, dotýkají se i několika tisíc, což je z pohledu mnoha lidí neúprosné. Bohužel pro řadu lidí nejsou terapie důvodem, proč by si měli hledat například druhou práci.
Existují i bezplatné způsoby terapie
Řada pacientů, která propadla úzkostem nebo nějakým závislostem, si neuvědomuje, že existují i takzvané bezplatné způsoby terapie. Sociální kliniky s velmi nízkými taxami, centra sponzorovaná státem a další.