Plánování svatby není věc jednoduchá. Přece jenom se musí zarezervovat místo, sepsat pozvánky, pozvat hosté, také vybrat svatební šaty nebo zvolit hostina, kterou se vážení svatebčané pohostí po uplynutí hlavního obřadu. Aby však zařizování velkého dne šlo jako po másle, vyplatí se mít po ruce svatební katalog, ve kterém jsou uvedená nejen svatební místa. Jelikož jsou však místa to, nad čím se stráví nejvíce času, pojďme si prozradit, jak vybrat skutečně to pravé ořechové.

Když toužíte po prosté romanci

V současné době je možné mít svatbu prakticky kdekoliv si umanete. Stačí jen vědět, co konkrétně preferujete, kam to vaše srdce táhne. Pokud netoužíte po zahraniční svatbě u moře, ale dáváte spíše přednost prosté romanci, vystačíte si se stodolou, která se bude nacházet uprostřed louky. A právě na takové hezky rozkvetlé louce budete mít svůj obřadní oblouk, pod nímž si řeknete své ano.

Svatby na loukách mají jednoznačně něco do sebe. Nejen, že se sem obvykle vejdou všichni svatební hosté, ale také se kytice může natrhat zrovna tady. Šaty nebývají okázalé a honosné, spíše hezky padnoucí, splývavé, jednoduché.

Když toužíte být princeznou z pohádky

Mnohé ženy berou svatbu za příležitost k tomu, aby se konečně, alespoň jednou v životě, mohly cítit jako pravé princezny vystřižené z pohádky. Pokud prahnete právě po tomto, vaše pozornost se upne na zámky a hrady, kde je možné obřad vykonat.

Samozřejmě to neumožňují všechny zámky, ale mnohé mají dokonce i zámecké kaple zřízené k těmto účelům. Zahrady pak mohou sloužit víceméně jako ideální místo, kde se novomanželský pár vyfotí.

Čist další článek:  Může se CBD užívat za volantem

Když preferujete starou známou klasiku

Samozřejmě ani na tradiční obřad v kostele se nevyplatí zapomínat. Zejména pokud jsou dva z křesťanských rodin, je oddání přímo před bohem klíčové pro jejich spokojený společný život. Samozřejmě to nemusí být podmínkou, ale pokud se dva shodnou na tom, že se vezmou v chrámě božím, je to určitě také možnost.

Obvykle se poté přejíždí na místo, kde se bude konat slavnostní svatební hostina a také kde bude docházet k dalšímu programu.

okwu

Pisálek a redaktor na Okwu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *