Pokud vaše vitrína pro sběratele (či jiný větší skleněný předmět) utrpěla škrábance, nemusíte hned pořizovat vitrínu novou. Postačí, když zjistíte, jak se takového škrábance můžete zbavit. V závislosti na tom, jak moc je škrábanec hluboký, se jej můžete zbavit z pohodlí domova nebo můžete zavolat na pomoc profesionála. Bohužel, ne každý škrábanec je možné odstranit. Princip je ale velmi jednoduchý, takže neexistuje důvod, proč se o to alespoň nepokusit.

Vyčistěte sklo

Předtím, než se pustíte do odstraňování škrábance, bude třeba důkladně očistit sklo. Nesmí na něm zůstat žádné nečistoty, protože ty by se mohly stát zdrojem dalších škrábanců. Ideální je vyčistit sklo hadříkem z mikrovlákna, protože hadřík, který by pouštěl chlupy, je zase zdrojem nečistot. Jakmile je plocha dokonale čistá, můžete se pokusit zbavit se škrábance.

Zubní pasta pomůže

Zubní pasta může mít v domácnosti různé využití. Je skvělá také na odstranění škrábanců nejenom z displeje mobilního telefonu, ale také ze skleněných povrchů. Ujistěte se, že vaše pasta obsahuje jedlou sodu. Měla by to být taková ta klasická zubní pasta, nikoli gelová. Tuto pastu naneste na hadřík z mikrovlákna, který je lehce navlhčen, a rýhu leštěte krouživými pohyby. Nevyvíjejte velký tlak. Asi za 30 sekund je čas podívat se na výsledek.

Další vrstvy možná budou třeba

Pokud se výsledek nedostavil okamžitě, nezoufejte. Naneste na hadřík další vrstvu zubní pastu a postupujte od začátku. A takto to můžete zopakovat celé ještě několikrát. Poté, co budete s výsledkem spokojeni, postižené místo opláchněte vlažnou vodou a osušte papírovým ručníkem. Obrovské rýhy tímto způsobem bohužel nevyřešíte, na ty menší to ale bude stačit. Místo zubní pasty můžete použít také jedlou sodu. Tu smíchejte s vodou v poměru 1:1, aby vznikla hustší kašička. Tu naneste na škrábanec a postupujte stejným způsobem, jako jste to dělali se zubní pastou.

Čist další článek:  Na co se vztahuje dotace z programu Nová zelená úsporám?

Přečtěte si další související články

okwu

Pisálek a redaktor na Okwu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *