Poznávací zájezd v Norsku už máte za sebou a nyní byste se vydali po toulkách jiného města/státu/destinace? Nabízí se Skotsko, které člověka na první pohled dostane, a to především svou dlouhou historií, kapkou drsnosti a samozřejmě i divokou přírodou, která se rozprostírá kolem. Pokud sem vaše kroky dříve nebo později zamíří, pojďme si prozradit, co zde jednoznačně vidět a neminout.

Najdete lochnesskou příšeru?

Skotsko je známé nejen pro svou architekturu a zdejší až drsné lidi, ale také svými tajemstvími a pověrami. Jednou je opředené jezero Lochness, které podle všeho ukrývá bájnou lochnesskou příšeru. I když nikdy nebylo prokázáno, jestli se zde skutečně nachází, nebo jestli je to opravdu jenom výmysl zdejších, turisté z celého světa se sem sjíždí, aby přesně této záhadě přišli na kloub.

I když se vám ji možná nepoštěstí vidět, rozhodně vás alespoň dostane hrůzná historie obstoupeného okolí a údolí. Užívat si to zde budou hlavně milovníci ticha, protože zde prakticky vůbec nepotkáte živou duši. Sem tam člověk, sem tam ovce – ale tím veškerý ruch prakticky končí.

Kaledonský kanál naprosto vyčnívá

Skotsko se sice pyšní typickými starými stavbami a touto architekturou, na druhou stranu se zde najdou také místa, která jsou spíše výkřikem moderních technologií. Jedním z nich je i Kaledonský kanál nacházející se na západním pobřeží, jehož úkolem je spojit Severní moře s Atlantikem.

Jen málokdo ví, že právě tento kanál je považován za jednu z nejkrásnějších vodních cest světa. Dlouhá je zhruba pětadevadesát kilometrů.

Rosslynská kaple s nádechem té pravé historie

Jestliže jedete do Skotska poznávat zdejší typické architektonické skvosty, minout byste neměli Rosslynskou kapli, která opravdu dýchá tou pravou historií. Je postavená v románském slohu a v minulosti figurovala v celé řadě filmových snímků. Pravděpodobně neexistuje nikdo, kdo by ji neviděl alespoň na fotce.

okwu

Pisálek a redaktor na Okwu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *