Sedací vak se stal nedílnou součástí kanceláří, dětských pokojů i mnoha kaváren a salonů. Představuje pohodlí i oporu pro záda. Jaké jsou výhody a nevýhody těchto sedacích potřeb?

Vítejte ve světě pohodlí

Sedací vak si lidé pořizují do místností, kde si přejí nenucenou a uvolněnou atmosféru. Zatímco v obývacím pokoji máme většinou multifunkční rozkládací křeslo, vaky se setkávají s nadšeným přijetím zejména v prostorách dětského pokoje. Využívají je kavárny, lounge, stylizované snack i hookah bary. Prostě všude tam, kde si lidé přejí sedět nenuceně a pohodlně se tyto doplňky dají skvěle naaranžovat.

Uleví páteři i psychice

Výhod sedacích vaků je mnoho. Na rozdíl od klasické židle zde máte komfortnější posed a dovolíte svému zažívání, aby si odpočinulo od neustálého sevření. Když si sednete do vaku, pocítíte příjemnou oporu pro celou vaši páteř.

Zároveň se s fyzickým uvolněním dostavuje také kýžený pocit uvolnění. Nemusíte se hlídat, vaše psychika se dostává do harmonie a rovnováhy. Posezení v sedacím vaku se v mnoha kancelářích používá pro navození nenucené a kreativní atmosféry. Spolupracovníci nejsou vystaveni stresu, takže se mnohem více zapojuje jejich přirozená invence.

Nic se nesmí přehánět

Posezení v sedacím vaku má samozřejmě i své nevýhody. Dlouhodobé sezení jakéhokoliv stylu není pro náš organismus přirozené. Vždy je potřeba dělat přestávky. Pokud tedy sedací vak využíváte ve svém zaměstnání, doporučuje se po každé půl hodině udělat si krátkou rozcvičku nebo procházku po kanceláři. Tento interval je doporučovaný také pro úlevu očím od času tráveného u monitoru počítače. Sedací vak samotný pak nemá oproti židli žádnou nevýhodu. Vždy je potřeba volit vak, který bude vyhovovat vašim požadavkům.

Čist další článek:  Ratanový nábytek přináší exotický vzhled

Sedací vaky se dají snadno používat i v exteriéru. Voděodolná úprava se stává příjemnou záležitostí v barech na koupalištích, nebo také na zahradě či terase.

okwu

Pisálek a redaktor na Okwu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *