Nová koupelna, drobné stavební úpravy v kuchyni nebo snad výmalba podle nejnovějších trendů? Při vysokých cenách řemeslníků, kteří jsou k tomu nedostupní, je možné se pustit do oprav a rekonstrukce svépomocí. Říkáte si, to jako vážně? Ano! Moderní materiály jsou často koncipovány tak, aby práci s nimi zvládl každý, navíc je možné najít celou řadu návodů na internetu nebo videotipů na sociálních sítích. Pomocí nich zvládne drobné opravy i větší rekonstrukce domácí kutilové i ženy, které se nebojí vyzkoušet něco nového.

Čím začít? Rozpočtem a ohláškou!

Touha je jedna věc, ale realita druhá, proto si jakékoli stavební zásahy a větší opravy opravdu dobře rozmyslete. Je nutné mít vždy nouzový plán pro případ, že práce nepůjdou podle představ. Ono totiž nestačí jen pořídit levné stavebniny, ale je dobré si předem sestavit rozpočet a vzít si dostatečně dlouhé volno, aby vše vyšlo podle plánů. Současně je na místě mít v záloze známého řemeslníka nebo hodinového manžela, který případně vypomůže, když se nebude dařit. Rovněž je nutné nezapomenout na ohlášku v případě větších rekonstrukčních zásahů, musí se též oznámit záměr na nástěnce v bytovém domě pro ostatní nájemníky.

Koupelna i kuchyně v novém

A jak by měl vypadat plán prací? Kromě rozpočtu se doporučuje sepsat soupis prací, které povedou k vytoužené nové koupelně nebo kuchyni. Podle přesně rozepsaných úkolů se pak může nakoupit potřebný materiál v pražských stavebninách HAMAX, kde poradí s výběrem jednotlivých položek a zajistí dovoz na místo v den objednání. Profesionálové ze stavebnin jsou známí svým individuálním přístupem nehledě na utracenou částku, proto je vhodné se včas zeptat, předejde se tak mnohým potížím při opravě vany, při obkládání novými dlaždicemi, při tapetování nebo při zazdívání niky.

Čist další článek:  Co je fotovoltaická elektrárna a jak funguje?

Skládačky ulehčují práci

Jak na opravu akrylátové nebo litinové vany? Jak usazovat vaničku sprchového koutu nebo jak vymalovat požadovaným barevným odstínem? Kromě videonávodů je dobré dodržovat léty prověřené postupy, odborníci pomohou s vysvětlením, jak používat stavební materiály jako skládačky i jaké volit barvy. V prodejně s barvami a laky, která je součástí stavebnin, si lze zvolit až z 18 tisíc různých odstínů, které pomohou oživit interiér. Výhodou je, že se podle vzorníků míchají na počkání, s výmalbou je tak možné začít okamžitě po příchodu domů.

okwu

Pisálek a redaktor na Okwu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *