Sehnat v současné době ratanový nábytek není žádný problém. Ratan – strom, který dorůstá výšky 250 metrů, tloušťka se liší v závislosti na stáří rostliny. Ratanový nábytek se začal vyrábět v Indii, v zemi původu, a dodnes je to místo, odkud získáme surovinu nebo nábytek z tohoto materiálu. Ratanový nábytek má exotický vzhled, což působí příznivě zejména na obyvatele severských zemí. Zatímco zima duje venku, vy sedíte v teplém bytě v křesle vyroben z ratanu, můžete se cítit jako rezident v exotické zemi.

Ratan jako přírodní materiál navíc pozitivně ovlivňuje lidskou auru. Nábytek je příjemný na dotek, dává pocit životní síly a vitalitu.

Lehký ratanový nábytek

Ratanový nábytek je velmi lehký, takže nevzniknou potíže s jeho přepravou. Tento vzdušný nábytek nezadržuje teplo a nejčastěji se dává na terasu. Pokud je chladněji je nutné položit teplé deky, a bude hned příjemné teplíčko. Ratan není obyčejný strom, neabsorbuje vlhkost. Vzhledem k tomu, ratanový nábytek nevyžaduje takovou péči, jako skříně z masivního dřeva.

Ratanový nábytek stačí jednou týdně otřít od prachu vlhkým hadříkem. Při výrobě se nepoužívá škodlivé lepidlo, dá se ratan kombinovat se sklem, přírodním dřevem, kamenem, pro stabilitu a ke zlepšení dekorativních vlastností. Ratan, se k získání požadovaného tvaru namáčí do horké vodě. Jedná se ekologický materiál, který neprodukuje žádné škodliviny. 

Rozmanitý ratanový nábytek

V zemích Asie a Afriky se věnují výrobě tohoto nábytku celé rodiny. Neobvyklý proces výroby ratanového nábytku a jeho správný postup je přenášen z generace na generaci. Nábytek z přírodního materiálu se vyrábí ručně, a i přes svou lehkost nikdy nevypadá lacině. Trh nabízí různé druhy – houpací křesla, skříně, stoly, truhly, gauč, křesla. Preferujete vzdušnost a minimalismus? Tak ratanový nábytek je pro vás jako stvořený.

okwu

Pisálek a redaktor na Okwu