Jedinečné gumičky jistě neminuly ani vás. Tento hit pobláznil celý svět, ale po prudkém startu si dokázal udržet trochu méně příznivců, než se čekalo. I přesto jednoduché pletení náramků okouzlilo děti po celém světě. Kdo by byl řekl, že pár gumiček dokáže vyvolat takový rozruch.

Kde se tento nápad objevil

Rainbow Looms jsou různě barevné gumičky, ze kterých děti pletou především náramky, ale také různé přívěsky a podobně. Na rukou je nosí kromě dětí také dospělí a celebrity. Kde se tento hit objevil a kdo za jeho vznikem stojí, ovšem moc lidí netuší. S nápadem plést náramky z obyčejných drobných gumiček, přišel jeden Malajsijec bydlící v Michiganu.

Nápad na tento skvělý výrobek vznikl jen díky dcerám vynálezce, který se jmenuje Cheong Choon Ng. Při pletení náramků ho přizvaly k sobě, ale on zjistil, že má moc silné prsty, aby mohl plést. Tak vznikl prvotní nápad na stav pro pletení gumiček a potom už to šlo ráz na ráz. Než ale nápad s gumičkováním prorazil, trvalo to skoro dva roky, potom si jich však všimlo jedno hračkářství a vše se otočilo k lepšímu.

Jak se pletou náramky z gumiček

Gumičky se osvědčily především u náramků, které se z nich vyrábí nejčastěji. Je to vlastně velice jednoduché a náramek máte hotový za pár minut, tedy pokud plete ten úplně základní. Náramky můžete plést na velkém či malém stavu. Velký stav je určen i pro složitější náramky, kdežto malý jen pro ty základní. Existuje například i stav do ruky, který vypadá jako malý umělý prak, na kterém pletete. Tento stav lze vyrobit i z obyčejných pastelek nebo propisek.

Kromě pletacích stavů existují i další doplňky pro gumičkování. Jedná se například o háček, jenž usnadní práci hlavně těm, kteří mají širší prsty, nebo méně zručným jedincům. Dále jsou tu nejrůznější korálky, jimiž můžete náramky dozdobit.

Rainbow Looms nejsou jen náramky

Tolik oblíbené gumičky nenabízejí pouze tvorbu náramků, ale jejich příznivci přišli i na to, jak vyrobit různé přívěsky a postavičky. Jestliže znáte populárního Poua, což je virtuální mazlíček pro chytré telefony, můžete si vytvořit z gumiček i jeho. Dalším oblíbeným dětským motivem je Medvídek Pú I toho si můžete z gumiček vytvořit, a to například podle video návodu. Uvidíte, že to není žádná bojovka. Z gumiček už byly například upleteny také opravdové šaty, což ohromilo i ty, kteří o gumičkách nic nevěděli.

Kromě video návodů můžete využít třeba také různé knížky, které se této zábavě věnují. Jednou z nich je například kniha Gumičkování s háčkem – háčkované náramky.


okwu

Pisálek a redaktor na Okwu

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *