Zvažujete koupu nového monitoru a nevíte si vybrat? Nezáleží na tom, zda potřebujete monitor na práci, hry nebo volný čas – monitor by měl být v každé chvíli dokonalým společníkem.

Vždyť právě monitor je součástí počítače, na kterou se díváte celou dobu. Neměli byste proto šetřit a uskromňovat se s nevýkonným kancelářským monitorem. Kancelářský monitor je sice dostupnější, ale vlastnostmi nemůže hernímu konkurovat.


Více než čímkoliv jiným se mohou špičkové herní monitory chlubit maximální rychlostí, kterou ocení každý uživatel. Díky nízké odezvě a vysoké obnovovací frekvenci dokáže bleskurychle reagovat na změny obrazu a nenechá svého uživatele čekat ani milisekundu.

Herní monitor není určen pouze pro hráče, jak by mohl napovídat název – tyto počítačové skvosty jsou určeny pro každého milovníka kvalitního obrazu a vizuálních zážitků maximální úrovně. Rychlou odezvu oceníte taky při úpravě fotek či videí.


Velkou výhodou herních monitorů je také jejich velikost. Velký monitor není nikdy chybným krokem, zatímco koupě malého vás po čase začne mrzet. Chcete-li být tedy s velikostí spokojení, měli byste při výběru úhlopříčky začínat na čísle 24″.

Samozřejmě, že i zde platí, že čím víc, tím lépe. S úhlopříčkou je spojeno i další důležité číslo, kterým je rozlišení. Při herních monitorech se toto číslo obvykle pohybuje na úrovni 1920×1080 bodů (označované jako Full HD), které při tomto uspořádání pixelů dává poměr stran 16:9.


Pokud jste milovníkem počítačových her, pak byste si měli určitě opatřit na hry právě LCD monitor. Tento monitor většinou disponuje zahnutím, díky kterému je obraz nedeformovaný.

Díky novým technologiím je LCD monitor šetrný i k vašemu zraku a předchází vzniku tzv. syndromu počítačového vidění, což určitě oceníte, pokud u počítače trávíte více času.

Nejen hráči, ale i grafici či běžní uživatelé jistě postřehnou rozdíl v barvách, které přináší právě herní monitor. Herní monitor nabízí mnohem kvalitnější barvy. Pokud zvolíte herní LCD monitor, můžete se těšit na dokonalé barvy.


Další obrovskou výhodou, kterou ocení všichni uživatelé je minimální sekání obrazovky. Určitě se vám už stalo, že se vám sekala obrazovka nebo roztrhl obraz. Toto se vám s herním monitorem určitě nestane.


Co se týče ergonomie těchto monitorů, poskytují mnohem flexibilnější nastavení jako kancelářský monitor. Herní monitory mají v současnosti širší rozsah poloh jako kancelářské monitory a často umožňují pohyb až ve čtyřech osách, abyste si jeho polohu mohli dokonale nastavit.


Jak vidíte, herní LCD monitory mají oproti těm kancelářským mnoho výhod. Jedinou nevýhodou může být pouze jejich cena, ta se však liší pouze minimálně.

Na trhu dnes najdete mnoho kvalitních herních monitorů, jejichž cena je oproti kancelářským vyšší pouze o pár stovek. Je proto dobré zvážit investici do herního monitoru, který je vhodný i na běžnou kancelářskou práci.

Repasované herní monitory

Další způsobem, jak ušetřit při nákupu herního monitoru je využít nabídku tzv. repasovaných LCD monitorů. Jde o monitory z předváděcích akcí, ukončených leasingů apod. Před uvedením do prodeje prochází otestováním, takže máte jistotu, že jsou v pořádku.

Oproti zcela novým modelům se pak dají pořídit se slevou až 60 % a samozřejmostí je záruka na 12 měsíců. Více na inComputer.cz.

Category: IT

okwu

Pisálek a redaktor na Okwu