Chystáte se na narozeninovou oslavu a rádi byste kromě dárku potěšili i hřejivými slovy? Nebo naopak slaví narozeniny jen vzdálený známý, ke kterému sice s dárkem nepoběžíte, ale rádi byste vyjádřili gratulaci? Pak je ideálním prostředkem narozeninové přání, které dnes může mít nepřeberné množství podob.

Klasické papírové přáníčko

Možná se vám může zdát, že papírové přání je už okoukaná nuda. Opak je ale pravdou. V dnešní době smsek, e-mailů a facebookových vzkazů naopak právě papírová přání opět získávají na hodnotě, což si ostatně můžete ověřit ve kterémkoliv papírnictví, kde se ceny přáníček dostávají na desítky až stovky korun.


Papírové přání je totiž na rozdíl od ostatních forem přání důkazem, že vám oslavenec stojí za energii vynaloženou na cestu do obchodu, čas strávený výběrem vhodného vzhledu i obsahu a v neposlední řadě i za zmíněné finance.

Úplně nejsrdečnějším projevem je ale věnování přáníčka vlastnoručně vyrobeného, které je jedinečným originálem a je v něm vždy i kousek autora. Přáníčko můžete vyrobit jednoduše ze čtvrtky papíru pomocí fixů, pastelek či barev, při menší míře výtvarného talentu pak třeba i pomocí razítek, nálepek či koláže fotek.

Elektronické přání

K blahopřání dnes velmi jednoduše můžete využít i online svět, který je méně osobní, ale má výhody v rychlosti i dosahu na ohromné vzdálenosti. Oslavenci můžete poslat dojemný e-mail, elektronickou pohlednici, obrázek s narozeninovým motivem nebo třeba narozeninové video. U všech těchto variant přitom můžete najít prefabrikované a rychle použitelné kousky, ale také vytvořit přáníčko svépomocí, originální a ideálně na míru oslavenci.

SMS přání

Přání pomocí textové zprávy je sice lehce osobnější než vzkaz na sociální síti, přesto s ohledem na možnosti omezené pouze na text a smajlíky jsou sms přání spíše okrajovou záležitostí pro méně osobní příležitosti. Přesto, pokud právě slaví narozeniny vaše vzdálená teta, kolegyně nebo klientka, stručné a jednoduché sms přání může být skvělou variantou.


okwu

Pisálek a redaktor na Okwu

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *