Proč utrácet peníze za poštovní známky a ničit lesy kvůli papírovým přáním, když dnes stejně většina z nás tráví denně hodiny u počítače či chytrého telefonu? Skvělé i originální přání si můžete najít nebo i vytvořit online, výhodou je navíc rychlost odeslání, nulové finanční náklady a možnost realizace celého procesu z pohodlí domova. Na své si přitom přijdou jak ti, kteří hledají jen zdvořilostní řešení, tak i ti, kteří chtějí dát do přání kus srdce.

Elektronická pohlednice

Řešením pro konzervativce a milovníky tradic je elektronická pohlednice připomínající v maximální míře pohlednici klasickou. Práce s ní je snadná. V databázi elektronických přáníček si najdete obrázek titulní strany přání a do vedlejšího textového pole pak vepíšete vlastní text, podpis nebo cokoliv dalšího dle libosti.

Tuto možnost nabízí zdarma například výrobce klasických tištěných přání Albi (který dokonce přizpůsobuje celou grafiku klasickému stylu vyplňování i odesílání přání) nebo třeba weby poslat-prani.cz či stil.cz. Vyplněná pohlednice pak putuje na e-mail adresáta, který pochopitelně musíte znát a vyplnit. Pokud jde o texty k přáním, můžete je jak sami vytvořit, tak třeba i najít jinde na internetu a použít některé z univerzálních.

Pokud vás ale prefabrikované pohlednice neoslovují, můžete si vytvořit vlastní. Stačí vybrat libovolný obrázek nebo fotografii a vložit do ní text v obrázkovém editoru. „Výroba“ vám zabere maximálně několik minut, výsledkem ale bude skutečně jedinečné přání, jaké nemá nikdo jiný.

Videopohlednice

Proč se omezovat na statické obrázky a texty, když online svět nabízí interaktivní videa? Například web ecards.cz nabízí plejádu videopohlednic, kterým nechybí pohyb ani zvuk, a jsou tak daleko poutavější. U každé pohlednice máte navíc na výběr z několika variant hudby a dokonce můžete i předem naplánovat termín odeslání přáníčka, což je skvělé řešení pro nenapravitelné zapomnětlivce. Možnost vepsání vlastního textu je samozřejmostí.

Narozeninový klip

Pohlednice je klasikou, ale co takové vtipné, veselé nebo naopak emotivní video? Vybírat můžete z narozeninových písní na youtube.com či dailymotion.com, případně se i porozhlédnout mezi videi s texty přání nebo zajímavými životními citáty. Odvážlivci a kreativci pak mohou vytvořit vlastní videoklip, ve kterém namluví, zazpívají či jakkoliv jinak ztvární své přání oslavenci. Vytváření videí dnes zvládá každý chytrý telefon.

Originální slideshow

Máte-li k dispozici fotografie a nechybí vám chuť vytvořit přáníčko skutečně originální a od srdce, nabízí se slideshow, tedy jakási prezentace fotografií, kterou můžete prokládat texty i hudbou na pozadí. Slideshow jsou velmi emotivní a oblíbené napříč všemi věkovými kategoriemi, proto s nimi určitě nikdy nezklamete. K jejich vytvoření postačí některý z volně dostupných programů a trocha času. Jednodušší verzí slideshow pak může být klasická prezentace, kterou zvládají i méně zkušení uživatelé.


okwu

Pisálek a redaktor na Okwu

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *