Praha, to je dopravní džungle. Zejména pro ty, co nejsou místopisně znalí a dojíždí sem do zaměstnání nebo jen nárazově. Dopravní značení na hlavních tepnách sice dává určité ponětí „kudy kam“, ale ouvej nastává zejména v případě, když člověk zabloudí do uliček městských částí. Čert aby se v nich vyznal.

Velkou službu všem řidičům dělají dopravní značky. Dopravní značení v Praze zahrnuje nejen pokyny k řízení plynulosti dopravy a směru jízdy, ale i velmi cenné informační a doplňující informace k parkování, což je v Praze velké téma.

​Bez značek by to nešlo

Význam dopravních značek se učí už děti na základní škole. Převážně se jedná o jednoduché piktogramy, které mají nezaměnitelný význam. V Praze se jejich význam násobí, protože se často stává, že na jednom místě je jich v platnosti hned několik. Proto je dobré věnovat řízení maximální pozornost a vzdělávat se i v oblasti dopravních značek.

Jde totiž o živý organismus, který se neustále vyvíjí. Není pochyb o tom, že každý z nás dopravní značku Dej přednost v jízdě, nebo Hlavní silnice, asi zná. Ale ani ne polovina účastníků silničního provozu zná například význam značky parking P+R nebo městský okruh nebo nábřeží nebo emisní zóna. Ve většině případů se jedná o výstražné a informativní značení.

​Dopravní značení dočasné

Většina typů značek je na komunikacích umístěna trvale. Jsou ale i takové značky, co se využívají jen pro konkrétní událost a slouží tak jednorázově. V tomto případě je nemusí provozovatel kupovat, ale stačí si je pronajmout. Pronajmout dopravní značení lze již za cenu od 5 korun denně. Zapůjčit značky si může veřejnoprávní korporace, ale i soukromý subjekt, který je může využít například pro parkovací plochy nebo ohraničení privátních ploch.

Čist další článek:  Autorizovaný servis Škodovky vám pomůže v každé situaci

Díky širokému spektru dopravních značek od AZ Značky je Praha bezpečným a logisticky sympatickým místem, jenž si nezadá s jakoukoliv západoevropskou metropolí. Jezdit v Praze podle nejnovějšího značení, které jde ruku v ruce s on-line aplikacemi a jejich aktualizacemi, se prostě vyplatí!

okwu

Pisálek a redaktor na Okwu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *