Máte na svých bedrech nemovitost, která vás tíží? Potřebujete ji rychle prodat, protože jste se dostali do dluhů nebo jste nestihli splatit poslední splátky vašich úvěrů? I když ceny nemovitostí rostou každým dnem, jejich rychlý prodej je klíčový v mnoha životních situacích. Jenže jak to udělat, aby se byt nebo dům reálně prodali? Nabízí se výkup bytu či výkup domu, případně oslovení realitního makléře.

Výkup je tou nejrychlejší cestou

Pokud vám nesejde na tom, abyste dostali sto procent z ceny nemovitosti, protože potřebujete peníze opravdu rychle, měli byste jít cestou výkupu. Peníze jsou prakticky ihned na ruku a prodáte jak nemovitost v dobrém stavu, tak i v tom horším. Dokonce se někdy podaří udat nemovitost s věcným břemenem nebo zatíženou exekucí.

Tuto cestu volí nejčastěji ti, kteří jsou skutečně zadlužení. Nebo také ti, kteří potřebují peníze co nejdříve například z důvodu investování do něčeho konkrétního a nemohou čekat, respektive uniknout si příležitost. U podílu, který si zprostředkovatel nechá, vědí, že se jim velice brzy vrátí nazpět.

Když výkup není na programu dne

Pokud vás však cesta výkupu zrovna nezajímá (chcete zkrátka jít tou tradiční cestou), nabízí se oslovení realitního makléře. Při jeho výběru si však dejte pozor na to, abyste ho nevybírali pouze podle výše provize. Musíte jít cestou schopností a také referencí. Nestojíte o člověka, který jen shrábne co nejmenší množství financí. Raději chcete někoho, kdo dům či byt dokáže prodat za daleko víc, než kolik byste si dokázali říct vy sami.

U realitních makléřů se vyvarujte několika věcem – předně tomu, abyste neoslovovali vícero makléřů najednou, respektive abyste do prodeje nezapojili makléřů víc, než je zdrávo. Kdyby makléři zjistili, že jich vícero prodává jeden dům, většinou od toho dávají ruce pryč a nemovitost by tak zůstala neprodaná.

Čist další článek:  Jak vybrat kliku ke dveřím?

okwu

Pisálek a redaktor na Okwu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *