Stává se zcela běžně, že občas způsobíte někomu jinému nechtěnou újmu. Taková rizika kryje pojištění odpovědnosti. Mělo by jít ruku v ruce s pojištěním majetku, abyste byli proti nechtěným událostem chráněni jako celek a nemuseli se bát vysokých finančních nákladů při poškození vašeho majetku, nebo cizí věci.

Pojištění odpovědnosti pro celou rodinu

Omylem rozbijete zboží v obchodě nebo shodíte obchodnímu partnerovi při pracovním obědě mobilní telefon ze stolu. Pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou činností, která je v životě běžná, vás před těmito nechtěnými událostmi ochraňuje. Dobrá pojistná smlouva se vztahuje také na všechny členy společné domácnosti a nedělá výjimku ani u osvojených potomků či dětí v pěstounské péči.

Na co se zaměřit při pojištění odpovědnosti

Je potřeba si ujasnit, co všechno chcete, aby vaše pojištění odpovědnosti obsahovalo. Pokud často cestujete, zaměřte se na to, zda se vaše pojistka vztahuje taky na pobyt v zahraničí. Jste majitelem psa, koní nebo jiných hospodářských zvířat? Pojistná smlouva by měla pamatovat i na tuto možnost. Nikdo nechce doplácet, když si platí pojištění odpovědnosti za škodu. Zaměřte se pojišťovny, které nabízejí pojištění bez spoluúčasti.

Pojistěte svůj majetek

Pojištění vlastní domácnosti nebo nemovitosti je jedna z věcí, kterou byste si měli sjednat, pokud chcete dobře spát i za velmi špatného počasí. Chrání váš majetek před nečekanými událostmi. Vztahuje se také na vandalismus a zloděje. Některé pojišťovny nabízejí připojištění domácnosti jako bonus. Nebo jako nadstandard nabízí také pojištění občanské odpovědnosti již v ceně pojistné smlouvy.

Oba druhy pojištění by měly být běžnou součástí vašeho života. Myslí na všechna rizika a pomáhají minimalizovat jejich dopady na vás a vaši rodinu.

okwu

Pisálek a redaktor na Okwu