Kam vyrazit s partnerem, rodinou nebo přáteli na víkend? Do penzionu Karlštejn. Nachází se nedaleko stejnojmenného hradu a v jeho okolí narazíte na pestrou nabídku aktivit. Co vše se dá pod Karlštejnem podniknout a proč vyrazit na dovolenou právě sem?

Malebné prostředí, tradiční česká kuchyně a hrad Karlštejn nedaleko

Penzion Karlštejn leží na břehu řeky Berounky, pouhé dva kilometry od hradu. V ubytování na vás čekají komfortně zařízené pokoje a samozřejmě i české pivo a tradiční česká kuchyně a v jeho okolí malebné prostředí Českého krasu. U penzionu můžete zdarma zaparkovat a během svého pobytu využívat wi-fi připojení.

Návštěvu hradu Karlštejn je během pobytu povinná

Navštívili jste již někdy hrad Karlštejn? Ne? To je pak rozhodně nejvyšší čas k nápravě. Tento turisty vyhledávaný hrad leží jen pár kilometrů od penzionu a jeho návštěva by měla být povinná. Jedná se totiž o hrad, jenž je nedílnou součástí českých dějin a je úzce spjat zejména s Karlem IV.

Karlštejn
Karlštejn

Milovní přírody golfu i vína si přijdou na své

Jakmile budete mít historie tak akorát, můžete se vydat do přírody a lépe poznat oblast Českého krasu. Čekají na vás malebná zákoutí, naučné stezky, oblíbené golfové hřiště i vinné sklípky. Oblíbenou aktivitou jsou také vyhlídkové lety balónem. Zkrátka a dobře, ať už se ve svém volném čase věnujete rádi čemukoliv, v okolí Karlštejna si přijdete na své.

Užijte si zasloužený pobyt nedaleko Karlštejna a vyrazte nejenom na prohlídku samotného hradu, ale rozhodně se podívejte i do jeho okolí. Čekají na vás turistické trasy, golfové hřiště, vinné sklepy i možnost zažít vyhlídkový let balonem. Kterou z činností si vyberete, necháme zcela na vás. Skvělým výchozím bodem pro libovolné dobrodružství ale rozhodně bude zmíněný penzion Karlštejn.

Čist další článek:  3 důvody, proč byste měli alespoň jednou za život navštívit hrad Karlštejn

okwu

Pisálek a redaktor na Okwu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *