Papírové nápojové kelímky již pomalu, ale jistě, začínají nahrazovat tradiční plastové kelímky. Tyto novéekologické  papírové kelímky se stávají nejlepší volbou pro podniky, kteréprodávají nápoje a zmrzliny. Zde se dozvíte, proč jsou papírové kelímky šetrnější k životnímu prostředí a proč byste je měli zvážit pro svůj podnik.


Druhy papírových nápojových kelímků

Recyklovatelné papírové kelímky na pivo

V poslední době se stávají novou a oblíbenou volbou pro prodej točeného piva na různých společenských akcích a trzích. Tyto papírové kelímky jsou jednoduché na skladování a jsou vhodné pro recyklaci.

Recyklovatelné papírové kelímky na kávu a na vodu

Papírové kelímky na kávu jsou nejčastějším druhem nápojových kelímků. Tyto kelímky nejsou citlivé na vysoké teploty, a tak jsou vhodné pro prodej kávy či horkých nápojů v kavárnách nebo v automatech. Tytopapírové kelímky také mohou být využívány na prodej vody, limonád a džusů.

Papírové kelímky na zmrzlinu

Tyto kelímky jsou většinou vyrobeny z voskovaného papíru, což znamená, že udrží tekutou směs a kelímek se nikdy nepromočí. Tyto papírové kelímky se tedy nejčastěji využívajína prodej zmrzliny a ledové tříště.

Využití papírových kelímků

Papírové nápojové kelímky se staly v posledních letech populárním řešením pro prodej nápojů, a to jak alkoholických, tak nealkoholických. Jsou oblíbené u majitelů kaváren nebo stánků na koncertech, festivalech a jiných velkých akcích. Jejich výhodou je také možnost potisku dle přání zákazníka, což z papírového kelímku dělá efektivního nositele reklamního sdělení.

Výhody papírových kelímků

  • Možnost opakovaného použití
  • Nenáročné na transport a skladování
  • Hygienické
  • Testované a certifikované
Čist další článek:  Chytře vedená prodejna

Ekologičnost papírových kelímků – realita a alternativy?

Mnoho lidí vnímá papírové výrobky jako ekologické, avšak výroba papírových kelímků má také své negativní dopady na životní prostředí, jako je masivní kácení lesů.

Existují však i alternativy, které jsou šetrnější k životnímu prostředí, jako například EKO Nápojové kelímky, které jsou vyrobeny z přírodních materiálů a umožňují opakované použití.

Věříme, že Vám tento článek dostatečně objasnil problematiku papírových kelímků. Pro nákup papírových kelímků doporučujeme prodejce ECOFOL.

okwu

Pisálek a redaktor na Okwu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *