Zajímá vás, jaké měny se významně zapojily na dění na měnových trzích? Kdo byl nejlepší a stal se loňskou nejstabilnější měnou? A která běžně používaná měna naopak nejvíce oslabila? Podívejte se, jak se pandemie a světové události předchozího roku podepsaly na měnových fondech.

Turbulentní rok 2021?

Viděno letošníma očima se nic moc nestalo, ale z pohledu člověka, který byl dva roky někde na dovolené, kde by byl zcela odříznutý od světa, byl rok 2021 poměrně turbulentní. Určitě jste sledovali, jak si vedou devizy. A následně byli více či méně překvapeni, jak si vedl kurz zloty, eura, kurz dolaru a další měny. Která měna byla nejsilnější, a která naopak velmi oslabila?

Jak si vedlo euro

Měna, která nás zajímá nejvíce, si v loňském roce nevedla úplně nejlépe. Samozřejmě na to, co se zde dělo, to nebude nejhorší, ale rok 2021 se rozhodně nezapíše jako období, kdy by euro posilovaly. Objevil se významný propad, ale také pohyby do strany. Společná evropská měna za loňský rok oslabila o více než tři procenta. Celkově o 3,33 procent. Stále to ale ještě není nejhorší.

Která měna nejvíce oslabila?

Nejslabší měnou roku 2021 je japonský jen. Tato měna zaznamenala silný downtrend, který pokračoval i na začátku roku 2022. Celkově se měna označovaná zkratkou JPY postarala o nejhorší výsledek, oslabila o více než sedm procent. Konkrétně se propadla o 7,59 procenta. Intervence japonské centrální banky jsou vcelku znát.

Nejsilnější měna roku 2021

Ale nyní se již přesuňme na druhou stranu. Kdo zaznamenal uptrend natolik významný, že jej můžeme označit za pomyslného vítěze? Kdo by tipoval americký dolar, nebyl by daleko od pravdy. Tato měna totiž připsala poměrně dost. Americký dolar stoupl o 4,79 procent. Nejedná se ale o nejsilnější měnu loňska. Tou je dolar kanadský. Ten posílil o 5,77 procent.

Čist další článek:  Investice v hedgeových fondech

Budeme zvědaví, jaké údaje budeme číst na konci letošního roku.

okwu

Pisálek a redaktor na Okwu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *