Rozhodli jste se investovat do mobilní aplikace, která zjednoduší život vám nebo jejím uživatelům? Ve většině případů jde o dlouhý a náročný proces, a proto je nesmírně důležité si vše předem pečlivě naplánovat. Vyvarujete se tak chybám, které by mohly stát za zkázou celého projektu.

Nemáte přesnou koncepci

Aplikace by měla mít určitý přínos, jinak uživatelé nebudou mít důvod ji stahovat. Než proto s vývojem začnete, případně ho předáte specializované společnosti, dobře si rozmyslete, co od ní očekáváte, jaká bude cílová skupina a zda už podobná aplikace na internetu existuje. Pokud ano, zamyslete se nad tím, co může vaše aplikace nabídnout navíc.

Když jste si ujasnili základní body, je načase vybrat platformu, na které aplikace poběží. Rozhodnout byste se měli na základě podrobné analýzy cílové skupiny. Nejlepší možností je samozřejmě vyvíjet aplikaci souběžně pro platformu iOS a Android, pokud ale budete chtít aplikaci rozšířit například i na platformu Windows, bude to o něco složitější.

Chcete přidávat víc a víc

Máte rozmyšlenou základní funkci aplikace? Pak se jí držte. Možná vás v průběhu vývoje napadnou další nápady, o které by se daly funkce aplikace rozšířit, neměli byste ale měnit celou koncepci, jinak se aplikace stane nepřehlednou a ztratí na kvalitě. Drobná rozšíření jsou samozřejmě vítaná, měli byste na nich ale začít pracovat až po dokončení hlavního úkolu.

Neberete v potaz koncového uživatele

Myslete na to, že nikdo nechce mít v telefonu aplikaci, která zabírá neúměrně množství místa. Prostředí mobilního telefonu je jiné než počítačové rozhraní. Stejně tak by aplikace neměla moc rychle spotřebovávat baterii, jinak je vysoká pravděpodobnost, že ji uživatel odinstaluje. S oběma problémy si ale šikovný a pečlivý vývojář poradí.

Čist další článek:  5 důvodů, proč používat VPN

V neposlední řadě trvejte v průběhu aplikace na uživatelském testování, které vám ušetří čas i náklady. Případné chyby totiž odhalíte mnohem dříve, než kdybyste s testováním čekali, až aplikaci uvedete na trh.

okwu

Pisálek a redaktor na Okwu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *