Všimli jste si, že hodně lidí trénuje své tělo, cvičí, chodí do fitka, ale už o hodně méně to stejné dělá i pro svou mysl a svůj mozek? 

Mezi Čechy je oblíbený kritický postoj a mnohé zahraniční národy tak vnímají Čechy jako negativní národ. Pravda je totiž taková, že většina české populace si stěžuje na vše, co snad může. A jen menší část z ní se snaží fungovat v optimální pozitivní rovině a hledat konstruktivní řešení.

Jenže sami asi tušíte, že stěžování si a bědování nikam nevede. Jak tedy pomoci sami sobě přenastavit svou mysl a svůj mozek tak, abychom viděli sebe i druhé v lepším světle? Viděli ‚vice světla než tmy? Viděli naději a možnosti a nikoliv překážky a hrozby? Přečtěte si třeba některý ze článků o nastavení mysli a o přeprogramování našeho myšlení

V tomto článku vám však chceme představit jeden směr, který je čím dál oblíbenější pro efekt, kterého můžete dosáhnout u „přenastavení své hlavy“. Jde o tzv. NLP.

NLP metoda je tu už skoro 50 let, své začátky má na univerzitním prostředí jakož to modelovacího projektu, kterého se zúčastnil profesor John Grinder a matematik a jeho student Richard Bandler, který vedl skupinu v Gestalt terapii. Byl to modelovací projekt – snažil se zachytit, jak ti nejlepší ve svých oborech dokázali mít tak úžasné výsledky oproti jiným. 

Tuto metodu práce s lidským potenciálem se učí často s oblibou i populární kouči a terapeuti. Ptáte se proč? Protože díky tomu pak dokážou lépe pracovat se svými klienty a umí je i lépe vést na cestě k jejich vlastní proměně. A tato proměna je díky NLP hlavně TRVALÁ!

Mimochodem, této metody využil i Bill Clinton, který NLP ovládl a využil i pro vytvoření svého „neodolatelného charisma“, což mnoho lidí neví a mělo to za něco čistě přirozeného. 

NLP vám pomůže… 

  • Odstranit negativní přesvědčení o sobě (typu „nejsem dost dobrý“), 
  • zbavit se všemožných zlozvyků opakujících se typů chování,
  • posílit svou motivaci a nastavit své myšlení do posilující roviny,

znásobit stavy své vnitřní síly, odvahy, neohroženosti, 

  • eliminovat psychologické strachy, 
  • zlepšit kvalitu mezilidské komunikace.

A další desítky dalších případů využití. 

Kde se NLP můžete naučit?

Mezinárodně certifikovaný NLP kurz pořádaný v Praze pořádá Coaching University Radka Karbana, která obsahuje celé množství různorodých technik a postupů pro každodenní situace, které využijete perfektně ve svém celém osobním životě, tak i ve své profesi či praxi. 

Je akreditovaný a schválený samotnou asociací zakladatele tohoto vědního oboru.

Rozhodně doporučujeme jej absolvovat živě, protože NLP se nenaučíte rozhodně z knížek. Je potřeba hodně zpětné vazby, podobně jako v psychoterapeutických mnohaletých výcvicích, takže bez kvalitního vedení nelze mít kvalitní výstup. Proto pokud vás tato metoda nadchla, zainvestujete do výcviku, protože ve výsledku investujete do sebe a svého kvalitního vzdělání.

Díky tomu budete výkonnějším; umět lépe fungovat s druhými; zbavíte se svých omezení a limitů; budete schopni udržet si svůj optimální stav fungování i stav své mysli a myšlení. 

okwu

Pisálek a redaktor na Okwu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *