Burza v kapse!

Po Vánocích možná cítíte potřebu nakopnout unavený rozpočet. Bude se šetřit! Nebo pracovat přesčas, přidáte si směnu či najdete brigádu.  Navýšení pracovního nasazení s největší pravděpodobností přinese více peněz, má to ovšem i svá úskalí. Jednak, ne každé zaměstnání nabízí možnost přesčasů a také ne každý zaměstnavatel je povolí. Navíc, víc práce, rovná se víc času. Máte jej? Budete stíhat vyšší pracovní zápřah a rodinu, případně další aktivity?

Tak určitě nejste sami, koho se týká problém vymeteného konta po Vánocích. Nejen dárky, ale velká spousta vánočních nezbytností bývají finančně dost náročné. V předvánoční euforii člověk kolikrát koupí i to, co nepotřebuje, protože – co kdyby se to hodilo … A potom, při pohledu na výpis z účtu se diví. Bylo to všechno nutné? Možná ano, možná ne. Teď je ale potřeba, vymyslet, jak z toho ven.

Jednou cestou je tedy „utažení opasku“, což nemusí stačit. Jinou možností je přidání práce. Toto je však velmi náročné z hlediska času. Řešení? Co zkusit jednodušší a, řekněme, pohodlnější způsob – investování. Může se zdát, že je to myšlenka úplně zcestná, avšak opak je pravdou.

V dnešní technicky vyspělé době nemusíte být hned odborníkem na burzovní spekulace, s podporou toho správného partnera zvládne obchodovat s akciemi nebo investovat do vybraných komodit v podstatě kdokoli. Nemusíte být ani školenými burzovními makléři, a přesto můžete docela slušně vydělávat, a to i bez nutnosti vložení vlastních finančních prostředků.

Samozřejmě, bez přípravy by to nešlo. Je potřeba začít se zajímat o dění na burze – získat informace, vytvořit si obchodní strategie a přemýšlet o vhodnosti případné investice. Burzovním světem Vás provede speciální aplikace, kterou si můžete stáhnout i do mobilu. Prostřednictvím tohoto on-line brokera máte možnost užívat si přehlednou obchodní platformu sdružující všechny potřebné pomocníky, jenž provádějí tržní operace, analyzují nejnovější ceny akcií či předpovídají cenové chování a upozorňují na rizika. Aplikace také sledují aktuálních dění, umožňují realizovat informovanější obchody a současně využívat více příležitostí.

Čist další článek:  Jak zvýšit spokojenost zákazníků

Pravděpodobně přemýšlíte o tom, co má společného investování s Vaším vymeteným účtem. Ptáte se: „Co mám investovat, když nic nemám?“ Čtěte a učte se. I na českém internetu se objevují bezplatné kurzy zaměřené na obchodování na burze cenných papírů a komodit. Díky školení získáte základní informace o obchodních nástrojích akciového trhu. Dále zjistíte, co znamenají jednotlivé definice, názvy a označení. Cesta k tomu stát se retailovým investorem (maloobchodníkem) je volná.

Před zahájením „neprofesionální“ obchodní kariéry je též vhodné vyzkoušet si různé obchodní strategie a otestovat si obchodní podmínky v rámci demo účtu bez investování vlastních finančních prostředků. Na virtuálním účtu si vyzkoušíte první úspěšné kroky na finančních trzích v roli obchodníka. Šance, že po zaškolení na demo verzi, bez vkladu obrátíte začáteční zůstatek na několikanásobně větší sumu, je poměrně slušná. A možností, kam investovat, jsou rozmanitéakcie, komodity (jako je kakao, káva, kukuřice, cukr, pšenice, sójové boby, ovoce, energie), drahé kovy, podíl ve firmě a podobně. Stažením aplikace do mobilu, neustále kontrolujete aktuální stav a reagujete na změny.  

Nebojte se poznat nová území a rozšířit si obzory. Nastartujte svou on-line obchodní kariéru a začněte zvyšovat zůstatek na účtu. S dobře zvolenou strategií (a s trochou štěstí) je investování celkem dobrou metodou, jak zhodnocovat své úspory. A hlavně, jde to i z gauče. 

okwu

Pisálek a redaktor na Okwu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *