Historie věčně živá, i tak by se dalo mluvit o největším ostrovu z rodiny Baleárských. Tři a půl tisíce čtverečních kilometrů, relativní blízkost španělské pevniny a častá změna majitele v průběhu staletí. Pokud máte zálusk na klidnou dovolenou, kterou prožijete v zajetí hřejivých slunečních paprsků, jde o jednu z nejlepších voleb v Evropě. Když se řekne Mallorca, rozsvítí se oči i opravdu náročným turistům. Vzpomínka je tu pořád, rádi by se do podobných míst vrátili další léto. Není snad právě tohle nejlepší reklamou?

Vydejte se na zdejší slavnou pevnost

Kdysi měla sloužit jako útočiště městské posádky proti pirátským nájezdům, dnes jde o jeden z tipů na zajímavý výlet. Capdepera se stala nedobytnou pevností, svou historii začala psát na začátku čtrnáctého století díky Jakubu II. Aragonskému. Podívejme se ale ještě na další destinace napříč Mallorkou, protože tato je její nejvýchodnější výspou. Kulturní a ekonomické centrum regionu bychom našli prakticky na opačném konci, je jím Palma de Mallorca. Pokud máte rádi vodní sporty a sluncem zalité pláže, oblíbíte si ji. Zajímavá místa ale nabízí i pro fanoušky gotiky, neboť zdejší katedrála La Seu je jednou z největších perel středověké Evropy a zub času se jí dotkl jen opravdu uctivě. Ze světské nádhery jistě zaujme mlýn El Jonquet, ale také budova místní radnice.

Když se řekne Mallorca, mnohým návštěvníkům jistě vytane v paměti hrad Bellver nebo kostel svaté Eulálie. Pokud máte rádi vážnou hudbu, měli byste vědět, že v tomto regionu trávil své dny i Fryderyk Chopin. Malé městečko Valldemossa, které se mu stalo zhruba na rok domovem, nabídne čistý vzduch v krásném prostředí hor. Pokud vás zajímají horské oblasti Mallorky, pak si užijete výhledu na moře i cyklistické projížďky, co jen energie dovolí!

Čist další článek:  Jaké zdravotní pojištění musí mít cizinec v ČR

Pro aktuální pohled na danou lokaci můžete využít webkamery online.

okwu

Pisálek a redaktor na Okwu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *