Také si dáváte každý nový rok další a další předsevzetí, která vám vydrží maximálně do konce ledna? Nebo už jste na tuto snahu o zlepšení vašeho života již dávno rezignovali a snažíte se udržet alespoň ty zajeté koleje?

Pokud však nejste s něčím spokojení je lepší změny neodkládat a nebrat si jako alibi vhodné datum, kterým 1.1. bezesporu je, ale začít na zlepšení pracovat okamžitě. K tomu vám pomohou i některé knihy, které vás nakopnou a udrží vaši motivaci ke změně udržet co nejdéle, nejlépe napořád.

Jaká jsou nejčastější novoroční předsevzetí?

Mezi nejvíce oblíbené patří bezesporu závazky spojené se zdravým životním stylem, hubnutím a cvičením. Až 60 % lidí se od nového roku rozhodne cvičit. Do jeho konce to však vydrží pouhému zlomku.

Problém spočívá zřejmě v příliš rychlém zavedení změn, na které není tělo zvyklé a brání se jim. Na začátku je dobré začínat pomalu a pozvolna tělo zvykat na jiný režim. K tomu vám pomůže například kniha Jógová terapie, kterou vydala Grada.

Jejím cílem je ukázat vám úplně nový pohled na běžné denní činnosti a vnímání pohybu. Zlepšíte díky ní nejen své fyzické zdraví, pomůžete si také od duševní a emocionální zátěže způsobené moderní dobou a hektických životním stylem.

Mega slevy, výprodej, levnější už to nebude…jaká slova vás spolehlivě přesvědčí k návštěvě obchodu?

Mnohá další novoroční předsevzetí souvisí s úsporou peněz. Váš dosavadní život vám připadá příliš rozhazovačný a vy si říkáte, že takhle to dál nejde a chcete šetřit a využít slevy při nákupu.

I toto předsevzetí má blízkou spojitost s vánočními svátky, před nimiž nakupujeme hlava nehlava vše, o co bychom ve zbytku roku ani nezavadili.

Do tajů vědomých úspor nejen v novém roce vás zasvětí kniha Evy Tomkové 111 tipů jak šetřit svoje peníze vydaná v nakladatelství Computer Press.

Vyhodíte i poslední cigaretu?

Vy pořád ještě kouříte? Víte, že už to není vůbec in? Kuřáci mají žluté zuby a zkažený dech a ta pleť, škoda mluvit. Zhruba takto znějící věty vás možná dotlačily k předsevzetí přestat od nového roku kouřit.

Právě tento závazek je však pro většinu zavilých kuřáků složitější, než se na první pohled může zdát. Někomu pomůže akupunktura, jinému nikotinové náplasti a někdo najde oporu v chytře napsané knížce.

Jedna taková se skrývá pod titulem Ženy, které příliš kouří a jak jistě chápete je určena zejména pro dámy, které se obávají, že se jim s kouřením seknout zkrátka nepodaří a když už tak naberou tolik kil, že o ně jejich partner ztratí zájem.

Její autorka Debora Contiová přesto tvrdí, že skončit s kouřením je možné a vše je pouze o vaší mysli. Necháte se přesvědčit?

Ať již si do nového roku dáváte předsevzetí nebo na tento tradiční zvyk rezignujete již v jeho prvopočátku, přejeme vám, aby se knihy staly příjemnou součástí vašeho života a pomohly vám uskutečnit změny, které si sami přejete. V jakémkoliv období roku.

Všechny výše uvedené knihy a mnoho dalších knih o zdravém životním stylu najdete na stránkách https://poznani-knihy.cz/

okwu

Pisálek a redaktor na Okwu