Zastaralá technika svého uživatele omezuje. V čem a kdy je nejvyšší čas na obměnu technologického zázemí ve firmě?

Co hrozí kvůli zastaralému počítači 

Zastaralý počítač především snižuje produktivitu. Počítač začne mít pomalou odezvu, může docházet k problémům s ukládáním práce. Pomalý je i celkový start operačního systému. U notebooku je typická nízká výdrž na baterii. Také se u nich uživatelé potýkají s přehříváním a vyšší hlučností.

Z pohledu firmy představuje problém především zastaralý operační systém. Ten se pak stává významný bezpečnostním rizikem. Stejně tak vyvstává problém s navyšováním spotřeby u starších zařízení, a tím v konečném důsledku i ke zvyšování nákladů.

V dnešní době již nedochází k tak prudkému zvyšování hardwarových nároků u systému Windows, což je praxe, za kterou byl Microsoft v minulosti kritizován. Automaticky tak naopak již nebývá nutné si s vydáním nové verze systému pořídit i nové PC.

Jestliže však stávající zařízení nemůže poskytnout dostatečně plynulý chod, je výměna nutná, a to i pro běžné kancelářské využití, jež neklade vysoké nároky na výkon.

Kdy počítače a jinou techniku vyměnit

Z průzkumu, který si nechala zpracovat společnost Intel, vyplynulo, že nevhodně nastavený, popřípadě žádný cyklus výměny počítačů má nastaveno 76 % tuzemských firem. Až 70 % firem dle dle dat společnosti CHG-Meridian používá počítač až do fáze totálního opotřebení.

V průměru se nicméně z výše zmíněných důvodů nový počítač vyplatí pořídit zhruba za 3 až 5 let. Delší časový horizont výměny umožňují osobní počítače, které lze měnit i po 5 až 6 letech. Naopak pouze 2,5 až 3 roky vydrží notebooky.

Jednoznačně je také většinou rentabilní nahradit firemní techniku v případě, že se po uplynutí záruky objeví závada. Vadné počítače, které jsou stále v záruce, se naopak vyplatí opravit.

Proč využít repasovanou techniku

Kompletní obměna technického zázemí však nemusí z finančního hlediska znamenat vždy vysokou zátěž. Nákup repasované techniky představuje běžnou praxi i v tuzemských společnostech.

Takovéto repasované kancelářské PC pochází například z leasingů nebo předváděcích akcí. Jedná se tedy o použitá zařízení. Proto je lze pořídit za zlomek původní ceny. V tomto segmentu se objevují jak repasované notebooky, tak klasické stolní počítače.

Veškerá nabízená zařízení se před dalším prodejem testují. Tím se vylučují možné závady. V případě potřeby dochází k výměně vadných komponent. Rovněž dochází k přeinstalování operačního systému.

Repasované počítače proto z pohledu spotřebitele nepředstavují žádné riziko. Spotřebitel je navíc chráněn záruční lhůtou v délce 12 měsíců. Spolehněte se na nákup u profesionálů – inComputer.cz. S prodejem repasované techniky máme už více než 15 let zkušeností. Na přání spotřebitele také dodáváme PC s již předinstalovanými základními programy.

Category: IT

okwu

Pisálek a redaktor na Okwu