… a využívat všechny výhody s jeho navštěvováním spojené. Že jsi po maturitě trochu zaspal na vavřínech, prázdniny se zmrzlinou v ruce Ti tak nějak protekly mezi prsty, ty ses doteď neměl čas zamyslet nad tím, co budeš dělat od září?

Inu, nechceme Tě znervóznit, ale září už je tu – avšak Tvoje možnost začít navštěvovat pomaturitní studium jazyků v Brně stále taky!

Ano, slyšíš správně. Ač je září už tady – a s ním spojený začátek školního roku, na přihlášení se do pomaturitního studia do naší školy PELICAN sídlící v brněnském centru ještě není pozdě.

Jelikož myslíme na všechny studenty, pro které bylo těžké rozhoupat se k finálnímu rozhodnutí co se studijním životem dál, přijímáme nové tváře prakticky až do října.

Pro všechny nerozhodné, nepřijaté na VŠ i maturující v září

Možnost pozdějšího přihlášení přitom „jakokdyžnajdou“ taky všichni Ti, kteří třeba čekají na odvolání na vysněný obor VŠ, ale bohužel to letos nevyjde, nebo na ty (a to je mimochodem jeden z nejčastějších dotazů), kterým se maturita na přelomu května/června nevydařila a jdou ke svým druhým pokusům v září.

Rozhodně se nemusíš být toho, že by to ohrozilo Tvé získání statusu studenta. Jednoduše, jakmile maturitu v září úspěšně vykonáš, dodáš nám maturitní vysvědčení – a my Ti na základě přihlášky, přijaté platby, a právě kopie maturitního vysvědčení – vystavíme potvrzení o studiu.

Benefity studentských let, na které jsi byl doteď zvyklý – Ti tak pomaturitní studium angličtiny či dalších jazyků i nadále zachová, a to až do konce srpna následujícího roku!

Co tě v pomaturitním studiu tedy čeká?

Předtím, než se pro studium rozhodneš, je samozřejmě na místě vědět, co Tě čeká. No – jak už by z názvu mohlo vyplývat – opravdu Tě čeká studium jazyků, a to hodně intenzivní.

Prakticky každý všední den se budeš setkávat se svými spolužáky a lektorem, aby ses 4 vyučovací hodiny věnoval studiu jazyka, který si zvolíš. V nabídce školy PELICAN je kromě angličtiny taky pomaturitní studium němčiny, španělštiny, francouzštiny a ruštiny.

Ač se 4 vyučovací hodiny denně můžou zdát opravdu hodně, věř, že díky nim budeš sklízet ovoce.

Za jeden školní rok se totiž v jazyce můžeš posunout až o dvě úrovně, což se mnohým studentům nepovede dohromady za celé studium na základní i střední škole, což je mnohdy více než 10 let!

Pomaturitní studium Ti dá taky možnost věnovat se dalším aktivitám. Spousta studentů si chválí, že ke studiu ještě stíhají brigádu, někteří dokonce zaměstnání na plný úvazek! Záleží jen na Tobě, jak moc si budeš chtít vydělat na cestování, případně si zajistit spíš volno a užít si naplno studentského Brna. Studentské Brno, to je totiž ta nejlepší verze Brna, kterou známe. No fakt!

Další jazyk zdarma a spousta zábavy k tomu

Co říci na závěr? Snad jen to, že si PELICAN dobře uvědomuje, jak jsou jazyky v dnešní době důležité. Proto ke studiu hlavního jazyka získáš taky kurz druhého jazyka zdarma. Letošní studenti měli na výběr mezi němčinou, angličtinou, francouzštinou, španělštinou a ruštinou. A jaký jazyk zvolíš Ty?

Se studenty taky podnikáme množství mimoškolních aktivit. Množství večírků, hromadné darování krve, akce Ukliď Česko, výlety, filmové večery. Zkrátka, chceme si ten rok společně užít! Chceš si ho užít spolu s námi?

Jak jsme říkali, na přihlášení ještě není pozdě. Přesto, pospěš si! I poslední zářijová místa se rychle zaplňují!

Tvůj PELICAN


okwu

Pisálek a redaktor na Okwu

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *