Pokud chcete zažít v životě nějaké to vzrušení, adrenalinové sporty jsou správná volba. Mezi ty novější, přesto rychle se rozvíjející, patří kiting. Princip tohoto sportu je v tažném drakovi, který se nazývá kite.

Ten díky své velikosti dokáže ve vzduchu vyvinou dostatečnou sílu, aby jezdec nabral určitou sílu, případně se vnesl do vzduchu. Jedná se o nebezpečný, ale při správném výcviku velmi zajímavý sport.

Patří i váš známý či rodinný příslušník mezi kitaře? Vánoce jsou téměř za dveřmi a vybrat dárek pro takového extrémního sportovce se zdá býti obtížné. Naštěstí tomu tak není, existuje plno skvělých tipů na originální a praktické dárky.

Kiteboard

Při výběru kiteboardu je nutné si nejprve zjistit, na jakém povrchu kiting daný člověk provozuje. Může to být voda, sníh, ale i obyčejná zem. Podle toho poté určíte druh desky. Nejběžnějším typem, který je využitelný pro více možností, je však Twin-tip.

Velikost desky se určuje dle hmotnosti, ke kterým existuje samostatná tabulka. Dále je třeba zjistit podrobnosti, například zda-li deska obsahuje finky nebo ne. Běžný kiteboard vás vyjde přibližně na 7 tisíc korun. Záleží dle kvality, samozřejmě můžete vybírat i bazarové zboží. Další informace o výběru kiteboardu najdete zde.

Tažný drak – kite

Pokud chcete takovému kitaři udělat opravdovou radost, nový komorový drak bude jistě skvělým dárkem. Berte ohled především na to, jestli je váš sportovec profesionál nebo začátečník. Další dopňky naleznete v sekci vodní sporty.

Čím větší pak drak bude, tím hůře bude ovladatelný. Stejně tak se bude špatně ovládat začátečníkovi drak určený na závody pro profesionály. Pokud si nebudete jistí, poraďte se s někým znalým z tohoto okruhu.

Trapéz na kitesurf

O něco levnějším dárkem jsou pak trapézy pro upevnění kitu. Ovšem taková záležitost již opravdu bude chtít přesnost. Snažte se hledat kitesurf trapéz nejen takový, který opravdu sedne, ale především, aby nenamáhal bederní páteř a celá tíha se rovnoměrně rozložila.

Pončo

Pokud si zrovna nemůžete dovolit ani jeden z těchto dárků, stále je tu jedna poměrně levná možnost. Pončo pro vodní sporty může zachránit sportovce před nemocemi a prochladnutím.

Přestože ve vodě nemusí být nutně zima, při příchodu na pláž se vše může změnit. Začne foukat vítr, nebude po ruce nic na zahřátí a dílo je dokonáno. Pončo by proto mohlo posloužit nejen jako pomocník proti chladu, ale jako stylový kus. Stačí se porozhlédnout po nějakém pěkném kousku. Jeho výhodou je navíc i skvělá absorpce vody.

Neopreny

A pokud toužíte, aby někdo pod stromkem našel na Vánoce plnou výbavu pro svůj oblíbený sport, nezapomeňte ani na neopren. Pokud máte opravdu dobré oko a zvládnete vybrat správný kus, za letošní svátky vám bude obdarovaný sportovec opravdu vděčný.

Nejedná se totiž o nejlevnější sport, proto je třeba k němu tak přistupovat. Proto také zapomeňte na levné náhrady případně se podívejte na potřebné plavecké potřeby. Mohli byste tak dostat daného člověka do nebezpečí.

Prohlédněte si nabídku značkového výrobce Mystic na Showroomu v Brně nebo jděte na stránky www.mysticstore.cz

okwu

Pisálek a redaktor na Okwu