Vybíráte si z moto oblečení kalhoty? Určitě bude záležet na tom, jaký styl jízdy preferujete a na jakém stroji jezdíte. Je jasné, že vlastníte-li motorku veterána, neoblečete si na něho kalhoty vhodné pro motokros. Volit lze mezi kůže a textilními materiály, přičemž každý nabízí něco jiného. Zde je pak na každém, aby posoudil, co se pro něho více hodí.

Kožené moto kalhoty

Na výrobu moto kalhot se používá hovězí, buvolí i klokaní kůže. Jedná se o pevný materiál, který ochrání tělo při pádu motorkáře na asfaltu i štěrku. Kůže se výborně přizpůsobí tělesným křivkám, protože je přilnavá. Pokud se motorkář vybaví zároveň i chrániči, ty na kůži lépe drží a neposouvají. Kladem je nesporně i stylový vzhled. Na druhou stranu je ale třeba počítat s tím, že kůže není příliš prodyšná a v horkém počasí trpí přemírou potu zejména citlivé oblasti. Nevýhodou může být i malá odolnost vůči dešti. Když kůže navlhne, pomalu schne.

Textilní moto kalhoty

Jako další materiál na moto kalhoty se nabízí textil. Velmi často se uplatňuje džínovina, vyrobená z bavlny v pevné a trvanlivé vazbě. Je stylová, a když jsou k bavlně přidány elastická vlákna, tak i dobře přizpůsobivá na tělo. Džíny bývají dobře prodyšné, i v teplém počasí dobře odvádějí pot a poměrně rychle schnou. Bohužel horší je to u nich s bezpečností. Lepší odolností při pádech disponují kevlarové džíny. Tyto moto kalhoty mají výztuhu z kevlaru, na druhou stranu zaostává poněkud jejich prodyšnost.

Moto kalhoty ze syntetických materiálů

Ze syntetických, tedy umělých materiálů je při volbě moto kalhot vsadit na polyamidové nebo polyesterové tkaniny. Oblíbený je nylon a cordura. Jedná se o lehká vlákna s vysokou odolností i proti otěru, výborně se udržují v čistotě a hodí se pro moto kalhoty pro sportovní jízdu nebo styl enduro a motokros. Polyesterová tkanina pak patří ke klasickému standardu a moto kalhoty z ní vyrobené disponují solidními vlastnostmi, zejména rychlostí schnutí.

okwu

Pisálek a redaktor na Okwu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *