Máte QNAP NAS a chcete zálohovat všechny soubory a data? Pokud ano, existuje jednoduchý způsob, jak to udělat – zálohování na externí USB.

Proč je důležité zálohovat

Než se naučíte, jak zálohovat QNAP NAS na externí USB, je důležité si uvědomit, proč je zálohování tak důležité. Zálohování zajistí, že data a soubory, které si uložíte do NASu, budou v bezpečí, když dojde k selhání disku. Navíc můžete zálohovat na externí úložiště, jako je USB flash disk nebo pevný disk, takže můžete mít data i v případě, že se něco stane s NASem..

Jak zálohovat QNAP NAS na externí USB

Zálohování QNAP NASu na externí USB je snadné a je to jedna z nejlepších cest, jak mít všechna data v bezpečí. První krok je připojení externího úložiště k NASu. Poté, co je externí úložiště připojeno, můžete začít zálohovat.

Krok 1: Připojení externího úložiště

Nejdříve je třeba připojit externí úložiště k QNAP NASu. K tomu budete potřebovat USB kabel. Připojte USB kabel k NASu a pak k externímu úložišti. Poté, co je externí úložiště připojeno, je třeba ho přidat do QNAP NASu.

Krok 2: Přidání externího úložiště do NASu

Chcete-li přidat externí úložiště do NASu, musíte spustit nastavení externího úložiště. Můžete to udělat tak, že v hlavním menu QNAP NASu vyberete možnost „Externí úložiště“. Poté vyberte možnost „Přidat úložiště“ a postupujte podle pokynů.

Krok 3: Nastavení zálohování

Až budete hotovi s přidáním externího úložiště, je třeba nastavit zálohování. V hlavním menu QNAP NASu vyberete možnost „Zálohování“ a poté vyberte „Zálohovat na externí úložiště“. Poté budete moci vybrat soubory nebo složky, které chcete zálohovat, a určit, kde se má záloha uložit.

Čist další článek:  Používat Notebook se Zavřeným Víkem?

Krok 4: Spuštění zálohování

Až budete mít vše nastaveno, můžete spustit zálohování. V hlavním menu QNAP NASu vyberete možnost „Zálohování“ a poté vyberte „Spustit zálohu“. Poté bude zálohování spuštěno a QNAP NAS bude zálohovat na externí USB.

Krok 5: Kontrola zálohování

Chcete-li zkontrolovat, zda je zálohování probíhá správně, můžete použít nástroj pro sledování zálohování. Nástroj pro sledování zálohování vám umožní sledovat, jak probíhá zálohování, a upozorní vás, pokud se něco pokazí.

Závěr

Zálohování QNAP NASu na externí USB je snadné a doporučuje se to, aby se zabránilo ztrátě dat. Pokud chcete zálohovat QNAP NAS, musíte nejprve přidat externí úložiště do NASu, nastavit zálohování a poté spustit zálohování. Když je zálohování dokončeno, můžete použít nástroj pro sledování zálohování k monitorování procesu..

okwu

Pisálek a redaktor na Okwu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *