Nájezd na auto je nezbytnou součástí oprav a údržby našeho vozidla. Bez této důležité součásti se neobejde pravidelná péče o náš automobil, ani nutná oprava. Jak vybrat správný nájezd?

Nesmí chybět v žádné garáži

Obecně se doporučuje, aby byl nájezd na auto součástí každé běžné garáže. Jedná se o nezbytnost, která dokáže mnoho změnit. Podobně jako muzeum by mohlo fungovat i bez toho, aniž by v něm byly prosklené výstavní vitríny, i ve vaší garáži byste mohli bez nájezdu existovat. Oprava vozu nebo běžné údržbářské práce na automobilu by se ale realizovaly velmi složitě a byly by pro vás zdrojem lopotné práce.

Délka rampy je závislá na výšce, kterou si přejete překonat

Pro bezpečné použití rampy se doporučuje maximální sklon v hodnotě třiceti procent, tedy 16,5 stupně. Jestliže byste potřebovali sklon vyšší, bylo by nutné rampu zakotvit k horní ploše, na kterou se chystáte vyjet.

Pohlídejte si nosnost

Jeden ze základních parametrů, který budete sledovat, je maximální zatížení vaší rampy. Zde rozhoduje rozložení zátěže. Předpokládá se, že bude rampa zatížena rovnoměrně. Přesně podle rozvorů náprav a šířky kol.

Maximální nosnost nájezdové rampy je závislá na vzdálenosti náprav kol, které budou po rampě najíždět. Nosnost je tedy uvedena vždy podle verze rampy a jejího předpokládaného užití pro běžné hodnoty: 500, 750, 1000, 1250, 1500, 1750 a 2000 milimetrů.

Specifické hobby rampy mají někdy uvedenou nosnost pro nula milimetrů. Zde se počítá s tím, že všechna zátěž bude přenášena na jednu jedinou nápravu.

Čist další článek:  Prodlužte životnost svých dokumentů s laminátorem

Boční okraje nejsou nutné

Některé nájezdové rampy disponují bočními okraji. Ty zabraňují tomu, aby kola sjela mimo prostor rampy. Pokud ale sháníte rampu do své garáže, boční okraje mít nemusí. Kdybyste potřebovali boční vedení kol, vždy vybírejte rampu podle šířky stopy svého automobilu.

Nájezd na auto je užitečnou součástí každé garáže.

okwu

Pisálek a redaktor na Okwu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *