Firem, které nabízejí stavebnísanační či zednické práce je možné najít opravdu mnoho. Nicméně těch, které jsou schopné spolehlivě dodat kvalitní řešení a nabídnout kvalifikované pracovníky, je již značně méně. Jak tedy vybrat tu správnou?

Cena občas dokáže napovědět

Není to samozřejmě pravidlem, ale podezřele nízká cena může být vodítkem k tomu, že ne vše bude stoprocentně perfektní a v nejvyšší kvalitě. Pokud někdo nabízí to stejné za polovinu ceny oproti ostatním firmám, má buď špatně provedenou kalkulaci, nebo se tento rozdíl musí zákonitě někde projevit. Bohužel bezprostředně po realizaci nemusí být vždy vše zjevné a teprve čas ukáže, kde jsou rozdíly.

Koukejte na reference

Velmi dobrým zdrojem informací, zdali je na firmu spolehnutí a dodá vše svým zákazníkům dle jejich představ, jsou její reference. Právě podle názorů a následných hodnocení zákazníků se dá dobře rozhodovat. Na jedné straně lze takto čerpat od známých či kamarádů, na straně druhé pak zabrousit na prezentační webové stránky firmy, které také lecos napoví.

Má-li firma webové stránky, jistě se pochlubí délkou působnosti na trhu, proškolenými pracovníky či zejména pak fotografiemi realizovaných zakázek. Dle těchto indícií si lze poměrně dobře sestavit mozaiku, co lze od konkrétní firmy očekávat za výsledek.

Mnohaletá působnost firmy na trhu většinou znamená pevné zázemí, prezentace realizací zase to, že je firma na svou práci hrdá a ráda se pochlubí. Stavební vybavení a sortiment pro stavbu snadno najdete na na internetu a cenu si srovnáte.

Komplexnost prací jako obrovská výhoda           

Pokud požadujete například sanační práce z důvodu průniku vlhkosti do vašeho zdiva, pak jistě oceníte, když ta stejná firma bude mít ve svém portfoliu i práce stavení, výkopové či zednické. Některé z nich se i při sanaci zdiva mohou hodit a je obrovská výhoda, když celou zakázku může realizovat jedna firma a není třeba koordinovat součinnost více realizátorů.

Je-li firma schopna zajistit práce od a až do z, pak ušetříte nejen spoustu času, ale zpravidla i značnou část peněz.

okwu

Pisálek a redaktor na Okwu