Každý majitel vozidla ví, že zima může jeho čtyřkolého společníka pořádně potrápit. A to nemluvíme jenom o tlumičích do auta, ale také o pneumatikách nebo motoru samotném. Takový motor zejména v zimě pořádně trpí. Nezřídka se nám stává, že po otočení klíčkem nedojde ke kýženému zvuku. Motor zkrátka stagnuje a s ním také naše cesta do práce. Abyste motor neničili a co nejvíce minimalizovali tento scénář, naučte se, jak správně zahřát motor auta v zimě.

Správné zahřívání je velmi důležité

Nabízí se otázka, proč je vlastně správné zahřívání automobilu tak důležité. Je však základním kamenem správné péče, bohužel řada řidičů tento bod na seznamu údržby podceňuje. Jelikož nízké teploty výrazně oslabují baterii ve vozidle, čímž se výrazně snižuje i naše pohodlí při jízdě. Tím, že správně zahřejeme motor, rozehřejeme správně i další části a samotný motor, čímž se eliminuje výrazné opotřebení nebo poškození motoru.

Velmi často se nám bohužel zdá, že při takzvaném studeném startu je vše v pořádku. Jenže ve skutečnosti si pravidelným studeným startem zakládáme na skutečně velké problémy.

Nikdy nezahříváme na volnoběh

Abyste předcházeli finančně nákladným scénářům, pamatujte na jedno – je rozdíl mezi zahříváním motoru na diesel a také na benzín. U nafty je výrazně delší zahřívání než v případě tradičního benzínu, proto zde se vyžaduje trochu větší trpělivost.

V každém případě se vyhněte vždycky jednomu, a sice nezahřívání na volnoběh. I když se interiér zahřeje poměrně rychle, na motoru to příliš není znát. Motor totiž není součástkou nacházející se v interiéru, ale pod kapotou auta.

Čist další článek:  Studium cizinců v ČR není jen tak

Na cestu se vydejte po pár sekundách

Nemusíte tedy dlouho čekat na místo, co otočíte klíčkem. Vyrazit na cestu můžete prakticky po několika sekundách. První minuty se snažte držet otáčky co nejníže a vyhýbejte se dynamické jízdě, stejně tak prudkému zrychlení.

Aby bylo i zahřívání motoru snazší, respektive aby době fungoval, nešetřete na volbě motoru. Ten by měl být skutečně kvalitní a jeho pravidelná výměna v řádných frekvencích.

okwu

Pisálek a redaktor na Okwu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *