Mauricius je ostrovem snů, kde se můžete těšit na bílé písečné pláže, tyrkysové moře, exotickou přírodu a bohatou kulturu. Pokud hledáte ideální destinaci pro dovolenou, neváhejte a vydejte se na Mauricius. Na tomto ostrově si můžete vyzkoušet různé vodní sporty, jako je potápění, šnorchlování, surfování, kite-surfing, jachting nebo rybaření. Moře je plné barevných korálů a ryb, a pokud máte štěstí, můžete se setkat i s delfíny nebo želvami. Můžete také navštívit národní park Black River Gorges, kde uvidíte vodopády, sopečné krátery, lesy a endemické druhy rostlin a zvířat. Nebo se můžete podívat na botanickou zahradu Pamplemousses, kde obdivujete obrovské lekníny Victoria amazonica nebo vzácné palmy Talipot.

Mauricius je také destinací s bohatou historií a kulturou. Doporučujeme vám navštívit hlavní město Port Louis, kde si prohlédnete koloniální budovy, pevnost Fort Adelaide, muzeum Aapravasi Ghat nebo místní pestrobarevný trh. Port Louis je také místem, kde se mísí různé náboženství a etnika. Můžete si prohlédnout hinduistický chrám Jummah Masjid, katolickou katedrálu Saint Louis nebo čínskou pagodu Kwan Tee.

Mauricius je také ostrovem s vynikající gastronomií. Pochutnáte si na tradičních pokrmech jako je curry s rýží nebo chapati s chutney. Nebo si můžete dát něco exotičtějšího jako je achard (nakládaná zelenina), dholl puri (plněné placky) nebo gateau piment (pikantní kuličky). A samozřejmě nesmíte zapomenout na sladkosti jako je halwa (medový koláč) nebo alouda (nápoj s mlékem a želatinou).

Relativnì malý ostrov Mauricius je jednou z perel Indického oceánu. Nachází se východnì od Madagaskaru a v posledních desetiletích se stal oblíbeným turistickým cílem. Míøí sem vìtšinou klientela, která vyhledává luxusnìjší formu dovolené. Luxusní resorty vyrostly na krásných píseèných plážích a nabízejí maximální komfort. Turisty láká i jedineèná tropická pøíroda, ale také zajímavý kulturní mix zdejších obyvatel.

Pokud se chcete podívat, jak dříve žila místní elita, tak navštivte vilu La Maison Creole Eureka nedaleko Port Louis. Můžete si prohlédnout tradiční koloniální vilu, dát si zde oběd či večeři a také se zde ubytovat.

Pokud chcete vědět více o Mauriciu, přinášíme vám několik zajímavostí o tomto ostrově:

Mauricius byl objeven Portugalci v 16. století a později byl kolonizován Holanďany, Francouzi a Brity. Získal nezávislost v roce 1968 a stal se republikou v roce 1992.

Čist další článek:  Ještě není pozdě na pomaturitní studium

Mauricius je známý jako místo kde žil dodo – vyhynulý nelétavý pták, který byl symbolem ostrova. Dodo byl vyhuben lidmi a jejich zvířaty v 17. století. Dnes je dodo zachován pouze ve znaku Mauricia a v několika muzejních exponátech.

Mauricius je také domovem jednoho z nejdražších cukrů na světě – muscovado cukru. Tento cukr je vyroben z třtiny cukrové bez rafinace a má tmavohnědou barvu a silnou chuť po melase. Muscovado cukr se používá hlavně v pekařství a cukrářství.

Mauricius má jednu z nejvyšších hustot obyvatelstva na světě – asi 626 lidí na km2. Přesto má ostrov i dostatek volného prostoru pro přírodu a zemědělství. Většina obyvatel žije na pobřeží ostrova.

Mauricius je také známý jako místo, kde přišla na svět jedna z nejvzácnějších poštovních známek světa – modrý mauritius. Tato známka byla vytištěna v roce 1847 a má na sobě portrét britské královny Viktorie. Existuje pouze 12 exemplářů této známky a jejich cena se odhaduje na miliony dolarů.

Relativnì malý ostrov Mauricius je jednou z perel Indického oceánu. Nachází se východnì od Madagaskaru a v posledních desetiletích se stal oblíbeným turistickým cílem. Míøí sem vìtšinou klientela, která vyhledává luxusnìjší formu dovolené. Luxusní resorty vyrostly na krásných píseèných plážích a nabízejí maximální komfort. Turisty láká i jedineèná tropická pøíroda, ale také zajímavý kulturní mix zdejších obyvatel.

Doufáme, že jsme vás nadchli pro Mauricius a že se brzy podíváte na tento úchvatný ostrov osobně. Na webu Desperado.cz najdete další informace o Mauriciu. Neváhejte a vydejte se na Mauricius – ostrov snů!

Pokud vás tento článek inspiroval k návštěvě Mauricia, neváhejte a rezervujte si svou dovolenou co nejdříve. Na webu Desperado.cz najdete další inspirativní články o tomto úžasném ostrově a také nabídky zájezdů za výhodné ceny. Neváhejte a vydejte se na Mauricius – ostrov snů!

okwu

Pisálek a redaktor na Okwu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *