Vlasy jsou korunou krásy, o tom není pochyb ani sporu. I proto užíváme doplňky stravy nejen na imunitu, ale také na vlasy, aby byly skutečně krásné, lesklé a zdravé. V zimě však naše vlasy dostávají ještě více zabrat než obvykle. A proto na scénu přichází několik rad a pravidel od předních kadeřníků, které nám pomůžou udržet vlasy svěží a zdravé i v nadcházejícím velmi choulostivém a chladném období. Co tedy dodržovat?

S mytím vlasů to nepřehánějte

Už nyní ženy chybují v tom, když si umývají vlasy dnes a denně. Každodenní mytí vlasů však nezabrání jejich maštění se, naopak tvorbu mazu podpoří čili se budou vlasy mastit velmi výrazně. V zimě to platí dvojnásob, že byste to měli nechat spíše na přírodě než se neustále pokoušet každodenním mytím o krásné a zdravé vlasy.

Pokožka přímo u hlavy je navíc velmi citlivá, proto se snažte pokožku příliš neškrábat. Vyhněte se také při mytí takové vody, která by pokožku až příliš zahřívala.

Když vlasy nedrží objem

Snažíte se vlasy umývat méně často, přesto máte pocit, že se vám neustále mastí a pořád nedrží objem? Řešením může být šetrnější používání kondicionéru. Jeho úkolem je hlavně uzavírat vlas, proto se nanáší pouze do konečků vlasů, nikoliv k pokožce hlavy. Jestliže ale máte pocit, že objem ve vlasech není dostačující a že vlasy jsou prakticky pořád mimo kondici, může být problém zde.

Případně ho můžete vynechat ve chvíli, kdy si stahujete vlasy do culíku, respektive kdy víte, že si vlasy pravděpodobně do culíku stáhnete.

Pozor na vlasové oleje

Velkým rizikem mohou být takzvané vlasové oleje, které jsou v posledních letech velkým trendem. Mají slibovat záchranu poškozeným a slabým vlasům, ve skutečnosti je snadné se s nimi předávkovat. Proto to s oleji nepřehánějte, případně se držte doporučovaného denního množství uváděného na obalu.

okwu

Pisálek a redaktor na Okwu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *