Pokud plánujete cestu z Prahy do Poděbrad, nabízí se vám hned několik možností. Jaká z nich je nejrychlejší, jaká nejpohodlnější a jaká nejvíce ekologická?

Z Prahy do Poděbrad vlakem

Oblíbeným dopravním prostředkem pro cestu z Prahy do Poděbrad je vlak. Cesta rychlíkem trvá zhruba 50 minut a cena se pohybuje kolem 120 korun. Vlaky jezdí z Hlavního nádraží v Praze, kam se lze snadno dostat metrem nebo tramvají.

Z Prahy do Poděbrad autobusem

Další možností je cestovat autobusem. Autobusy odjíždějí z autobusového nádraží Černý Most v Praze a cesta trvá asi 40 minut. Ceny se mohou lišit v závislosti na čase cestování, ale většinou se pohybují okolo 80-100 korun.

Z Prahy do Poděbrad autem

Pokud preferujete cestování vlastním autem, můžete se dostat z Prahy do Poděbrad po dálnici D11. Cesta trvá z centra Prahy asi 40 minut a oproti hromadné dopravě je jistě o něco pohodlnější. Na druhou stranu je nutné počítat s rizikem dopravní zácpy nebo jiných komplikací na trase.

Z Prahy do Poděbrad na kole

Jezdíte-li rádi na kole, nabízí se pro cestu z Prahy do Poděbrad i tato možnost. Cesta trvá zhruba 4 hodiny, je téměř 65 km dlouhá a vede převážně po cyklostezkách. Případně lze využít také elektrokolo, které cyklistům ušetří čas a energii.

Poděbrady jsou lákavým cílem ve všech případech

Existuje tedy více způsobů, jak se dostat z Prahy do Poděbrad. Ať už sem vyrazíte na krátký výlet nebo na delší pobyt, pro který budete hledat „ubytování Poděbrady“, vždy na vás bude čekat nádherné lázeňské město plné aktivit a historických památek.

Čist další článek:  Dovolená na chatě může být nejlevnější i nejpříjemnější možností ubytování

Přečtěte si další související články

okwu

Pisálek a redaktor na Okwu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *