Když se řekne pončo, většina z nás si představí módní oblečení určené pro chladné dny a sloužící jako náhrada svrchního oděvu. Sportovní nadšenci, především milovníci vodních radovánek, však vědí, že existuje pončo, které je určeno právě pro tyto aktivity.

Možná se nyní divíte, jak by asi taková ponča mohla být využívána v souvislosti s vodou a létem? Pojďme se tedy s tímto, pro někoho méně obvyklým, kouskem oblečení seznámit.

Pončo jako funkční doplněk nejen pro vodní sporty

Pokud patříte mezi milovníky vodních sportů a sportovních aktivit, zajisté uvítáte speciálně vyrobené funkční pončo s kapucí, které je ideálním doplňkem právě pro tyto letní činnosti.

Pro jeho výrobu se vyžívají vysoce savé druhy materiálů, takže jej lze využít i jako ručníkové pončo, skvělou náhradu ručníku. Vzhledem k jeho způsobu zpracování se dá používat také pro převlékání na pláži, neboť pobyt v mokrých plavkách či neoprénu je velmi dyskomfortní a také zdraví škodlivý.

Jednoduše si pončo s rukávy, které jsou široké, navléknete přes plavky či neoprén a máte ihned vytvořenou jednoduchou „převlékárnu“. Pončo je ušito tak, aby poskytlo dostatek prostoru pro převlečení.

Materiál, z něhož je vyrobeno, je velmi příjemný na tělo a navíc zahřeje, pončo tedy můžete využít i v případě, že je vám po sportování chladno. Velkým pomocníkem je i praktická kapuca, která snadno vysuší vaše vlasy. Pončo však nabízí i celou řadu dalších bonusů.

Zajisté oceníte i tyto výhody

V přední části je umístěna velká kapsa ve stylu klokanky. Díky širokým bočním vstupům se jednoduše a snadno obléká. Pro jeho výrobu se využívají materiály s dobrými funkčními vlastnostmi.

Jedná se o bavlnu a polyester, který není mačkavý, ale dobře saje vodu, pro případ, že chcete pončo používat jako ručník. Délka bývá nejčastěji po kolena, což je ideální volba v případě, že jej chcete použít pro převlékání. Tomu napomáhají i větší otvory pro ruce.

Pro koho je pončo určeno?

Nabídka je velmi široká. Vybrat si můžete jak dámské pončo, tak i pánské a samozřejmostí jsou i ponča pro děti. Kromě různých velikostí jsou k dostání i různé barvy a barevné vzory. Většina modelů bývá unisex, takže záleží pouze na barevné variantě, které dáte přednost.

Dětské modely mívají kratší délku, pořídit tedy můžete i dětské pončo. Kromě toho dětská ponča často mívají podoby oblíbených filmových hrdinů, takže se děti nebudou bránit tomu, když jim pončo budete nabízet.

Pončo však nemusíte užívat pouze jako náhradu za ručník. Může posloužit i jako dokonalá ochrana těla i hlavy proti slunečním paprskům. Lze si jej obléknout na večerní procházku po pláži místo mikiny či svetru.

Dospělým i dětem může sloužit jako skvělá náhrada županu nejen na pláži, ale třeba i po večerní sprše. Chcete si večer posedět na terase, ale už je chladno?

Není nic snazšího než si obléknout příjemné pončo. Je to tedy multifunkční doplněk, který by rozhodně neměl chybět v žádném šatníku.

okwu

Pisálek a redaktor na Okwu