Někdo říká, že je lepší vyhořet než se stěhovat. Někdy se ale stěhování zkrátka nevyhneme, a tak je dobré připravit se na něj předem, aby byl jeho průběh co nejméně stresující. Základem je vědět, kam se stěhujeme, a přizpůsobit se tomu. Stěhujete se z bytu ve městě do domu na vesnici? Nejspíš budete chtít minimalizovat počet cest na přestěhování veškerých věcí. Čeká vás stěhování v Praze? Vyberte si den a čas mimo dopravní špičku.

Nestěhujte zbytečnosti

Stěhování můžete využít k tomu, abyste přebrali své věci. Vyřaďte to, co už nepoužíváte nebo nepotřebujete. Možná se vám to zdá jako zbytečná práce navíc, pokud ale budete důslední, ušetříte si hezkých pár krabic. Každou zabalenou tašku nebo krabici si pak popište, abyste při vybalování přesně věděli, kde co hledat.

Pokud máte stěhování rozvrhnuté do víc dnů, začněte s věcmi, které už určitě nebudete potřebovat. Většinou se vám nevyhne demontáž nábytku, kterou sice můžete provést svépomocí, ale pokud se na to necítíte nebo nemáte nikoho k ruce, je lepší nechat to na stěhovací firmě. Ta pak nábytek opět složí na novém místě.

Vyberte si spolehlivou firmu

I při nejpečlivějším balení se může stát, že se při stěhování pár věcí rozbije. Z tohoto důvodu je lepší obrátit se na stěhovací firmu, která je proti případným nehodám pojištěná, a případnou ztrátu vám finančně vykompenzuje. Stejně tak si poradí s těžkými břemeny, která byste jinak museli tahat sami. Stěhování pro vás zkrátka bude daleko pohodovější.

Nakonec si dobře rozmyslete, co v novém domově chcete kde mít. Usnadníte tím práci jak sobě, tak stěhovacím technikům. Navíc už se pak nebudete muset zabývat dalším přesouváním nábytku. Nezapomeňte také o změně bydliště do osmi dnů informovat zdravotní pojišťovnu, finanční úřad a správu sociálního zabezpečení, případně další úřady a vašeho zaměstnavatele. Nejspíš také budete muset přehlásit dodavatele energií.

Čist další článek:  Jak vybrat firmu pro stavební práce?

okwu

Pisálek a redaktor na Okwu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *