Stejně jako v mnoha jiných odvětvích, i v PPC reklamě se hodně věcí automatizuje. Nejen, že se díky tomu zvládá dělat vícero věcí najednou a rychleji, ale také se tím otevírají dveře do mnoha jiných oborů, ve kterých byste díky automatizaci pravděpodobně nebyli nebo byste je rozhodně nedělali. Pokud se pouštíte do PPC reklam, i zde musíte řadu věcí automatizovat. Nebo ne, že musíte, ale rozhodně byste měli. Na co konkrétně nezapomenout?

Možností automatizace je hned několik

Automatizace řeší obvykle strašně moc věcí. Vytváří kampaně, také je aktualizuje, samozřejmě se pomocí automatizace může stát, že je bude spravovat nebo optimalizovat a následně vyhodnocovat. Vy sami však máte také hromadu možností, jak automatizovat věci v PPR reklamě.

TIP: Začněte auditem PPC zdarma.

Například můžete udělat úpravu automatických pravidel, která budou posílat například informační e-mail ve chvíli, kdy v kampaních dojde k nějaké předem stanovené události. Nebo můžete automatizovat nějaký svůj vlastní nástroj, který bude například spolupracovat s API. To bývá záležitostí týkající se hlavně velkých firem, které budují vlastní nástroje a potřebují něco daleko robustnějšího a jim na míru, než co jsou například tradiční skripty.

Automatizovat je možné také nástroje třetích stran, které mohou zajišťovat například reporting nebo bidding.

Automatizace = eliminace ruční práce

V posledních letech se automatizace stala velkým trendem, a to hlavně díky oné eliminaci ruční práce. Člověk si začal vážit svého času a přestal lpět na věcech, které mu nic nepřináší nebo které je možné udělat tak, aby probíhaly, aniž by se na nich musel reálně podílet. A tím se ostatně dostáváme k oné automatizaci, která se rozhodně nevyužívá jenom v PPC reklamách, ale v online podnikání obecně.

Čist další článek:  Jak vám CRM systém pomůže proklestit cestu k zákazníkům?

Na automatizaci jsou postavené mnohé online kurzy, které člověku opravdu vydělávají i ve chvíli, kdy spí.

okwu

Pisálek a redaktor na Okwu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *