Každá zahrada v sobě ukrývá tichý a klidný koutek, kde můžete relaxovat a přemítat o životě. A nekonečně dlouho se chválit za ten kus dvorku, který jste dovedl k dokonalosti. K tomu všemu ale potřebujete kvalitní zahradní nábytek. Jak správně postupovat při výběru?

Praktičnost na prvním místě

Všichni chtějí mít moderní posezení, ale trendy nikdy nesmí předběhnout praktickou stránku věci (to si můžete dovolit možná tak u zahradní dekorace). K čemu lehký materiál, který nevydrží ani slabý vítr? K čemu nestabilní konstrukce, co má problém i s běžnou hmotností? K čemu materiál, který koroduje a olupuje se? Jsou to jen vyhozené peníze, protože po pár měsících bude třeba všechen zahradní nábytek vyměnit. Cena není směrodatná, a i levnější výrobky mohou sloužit dlouho a beze změny, ale vždy se podívejte na materiál, ověřte bytelnost a nejděte za každou cenu slepě za trendy. Dřív nebo později se vám to vymstí. Nebo předcházet opotřebením, například krycí plachtou.

Plast vede

Jsou lidé, kteří proti plastu bojují, jiným nevadí a klidně se do něj usadí přímo na zahradě. Otázkou zůstává, jestli tento kontroverzní materiál ladí s okolní přírodou. Mimo to je třeba rozlišovat kvalitu plastu. Tenčí a barvené kusy snadno vyblednou, poškrábou se, jsou nestabilní a na slunci se pořádně rozpálí. Podobně jako třeba zahradní hadice. Dražší nábytek má pochopitelně mnohem lepší vlastnosti a směle konkuruje masivnímu dřevu nebo téměř nezničitelnému kovu. Na plastovém nábytku láká především cena, ale hledat nejnižší nabídku vás může záhy zradit.

Dřevo a kov

Tyto dva materiály patří mezi absolutní špičku. Dlouho vydrží, jsou bytelné, masivní, téměř se nepohnou, skvěle se kombinují s textilem, lze je složit a po mnoho let zůstanou bez vady na kráse. Cena je ale vyšší a za cenu nábytku dáte přinejmenším deset tisíc korun.

Čist další článek:  Autorizovaný servis Škodovky vám pomůže v každé situaci

Moderní sklo

Zapomeňte na klasické sklo, to pro venkovní použití musí být tvrzené a ohraničené dřevem a kovem, aby se předešlo poničení. I tak se ale musí s nábytkem manipulovat opatrně, citlivý je i na nepřízeň počasí jako vítr nebo kroupy a mráz. Kompletní sestava nábytky ze skla není běžná, ale jako výplně nebo madla je to čím dál častější. Punc luxusu totiž mají lidé v oblibě.

Vhodné je koupit i La Proromance grily na zahradu.

okwu

Pisálek a redaktor na Okwu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *