BOZP a PO – dva obory, na které se v mnoha podnicích zapomíná. Zaměstnavatelé však na ignorování předpisů posléze doplácí, když jejich bezpečnostní opatření neodpovídají v případě, že kontrola zaklepe na dveře podniku. BOZP a stanovená zákonná doporučení podléhají jak mužům, tak ženám. Mezi důležité ochranné prvky při práci patří například vhodná dámská obuv, která musí vždy odpovídat rizikům práce.

Jak mluví zákon

Při výběru vhodné pracovní obuvi se dívejte na zákon a na to, jak konkrétně mluví. Každý zaměstnanec (nezávisle na pohlaví) musí mít nejen v rámci plného pracovního úvazku, ale také ve zkušební době vhodnou pracovní obuv a nejen to – i další pracovní ochranné pomůcky, jako jsou rukavice, brýle a další.

Vše musí odpovídat rizikům práce. Zatímco další bezpečnostní pomůcky se odráží dle konkrétního odvětví, vhodná pracovní obuv zpravidla spadá ke každému jednomu odvětví. Platí však, co profese, to trochu jiné požadavky. Jiná obuv bude stanovena do náročného terénu, jiná na místa, kde hrozí uklouznutí.

Některé obory vyžadují vzdušné sandály

I když většina odvětví vyžaduje plnou pracovní obuv, jelikož prakticky všude hrozí spadnutí předmětů na nohu, některé obory povolují vzdušné sandály, ve kterých se noha nebude potit a ve kterých se bude předcházet řadě zdravotním problémům, jako jsou mykózy nebo zapaření.

Takzvané pracovní sandály, které jsou využívány hlavně ženami, jsou využívané hlavně v potravinářských provozech, také v lázeňských profesích nebo jinde.

Zejména u tohoto obutí musí mít modely kvalitní protiskluzovou podrážku, která je dobře tvarovaná a dobře padne nositelce. Správná velikost je klíčová u všech typů obutí, nejen u pracovních sandálů. Stejně jako malá, tak i velká bota výrazně zvyšuje riziko úrazu nebo zdravotních problémů.

Čist další článek:  Mikroúvěr je dobrou pomocnou rukou pro moderní domácnosti

Přečtěte si další související články

okwu

Pisálek a redaktor na Okwu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *