Co by měl splnit pracovní notebook a na co je vhodné při nákupu pamatovat, když chcete zařízení i na hry?

Kancelářský notebook, jak vypadá 

Kancelářské notebooky obecně kladou důraz na kvalitní zpracování, tělo notebooku bývá kovové, nikoli plastové. Počítá se u nich s častějším provozem i výraznějším mechanickým namáháním pro časté přenášení. Tomu musí konstrukce zařízení odpovídat.

Při nákupu se zaměřte i na kapacitu baterie. V mnoha případech může být nutné pracovat na cestách bez možnosti připojit zařízení k síti. Za takových podmínek je nutné klást důraz na spolehlivou výdrž.

Z hlediska hardwaru je důležité si uvědomit, jaké využití náš notebook bude mít. Skupina pracovních notebooků může zastřešovat jednoduchá zařízení s nižším výkonem vhodná pro kancelářské aplikace, ale například pro i studenty.

Chtějte nicméně pro tyto účely už alespoň IPS panel s rozlišením 1 920 ×1 080 bodů, minimálně 8 GB RAM, procesory řady Core i5 nebo Ryzen 5 a rychlý disk, tedy typ SSD.

Ve vyšších produktových sériích ale samozřejmě najdeme pracovní stroje špičkově vybavené, které jsou schopné pracovat i s náročným software. Podobné nástroje využijí pro svou činnost například grafici, programátoři atd.

Co ještě využijete u pracovního notebooku

Kromě vlastního výkonu se vám v mnohých případech vyplatí také koupě dokovací stanice. Proto je vhodné myslet na to, aby byl notebook dokovatelný.

Modely vyšších řad již s takovýmto jednoduchým způsobem propojování periferií zpravidla počítají. Díky tomu můžete mnohem pohodlněji využívat externí příslušenství – myš, monitor nebo klávesnici.

Vzhledem k tomu, že u pracovního zařízení je maximálně důležitá spolehlivost, druhým parametrem, na který se vyplatí dát si pozor, je záruka.

Některé modely nabízejí rozšířenou záruku v délce tří let, případně nadstandardní službu NBD, tedy opravu následující pracovní den přímo u zákazníka. Díky tomu máte záruku, že nezůstanete příliš dlouho bez počítače.

Proč zvolit notebook s vyšším výkonem?

Technologický rozvoj kráčí velmi rychle vpřed a nemá tak příliš opodstatnění si pořizovat notebook, který je zastaralý již v době nákupu.

Čím výkonnější zařízení máte, tím více toho zvládne, a to nejen dnes, ale i do budoucna. Herní notebook tak patří k tomu nejlepšímu, co si můžete v současných podmínkách pořídit.

Vyplatí se vám pro náročné pracovní aplikace a zvládne i moderní hry, pokud se jim ve volném čase hodláte občas věnovat.

Výkonný počítač tak představuje vhodnou investici s velmi všestranným využitím. Notebok na hry lze z tohoto důvodu zároveň doporučit i pro práci.

Jaké jsou nevýhody?

Nevýhoda tkví v tomto segmentu jen jediná: Za výkonný hardware si připlatíte. Do cenové relace přibližně 20 000 Kč seženete spíše herní základ.

Repasované herní notebooky a PC od inComputer

Zvažujete nákup herního notebooku a chcete za své peníze dostat ten nejvyšší výkon? Už 15 let pro vás vybíráme předváděcí a repasované herní notebooky ze těch nejvyšších modelových řad.

Jedná se většinou o výkonné herní notebooky po leasingu nebo o předváděcí modely. Všechny použité notebooky prochází náročným testováním, abychom měli jistotu, že dostanete to nejlepší.

K repasovaným herním notebookům můžete využít i kompletní přípravu pro první spuštění a záruku 12 měsíců. Jakmile vám dorazí stačí jen zapnout, instalovat oblíbenou hru a můžete hrát!

okwu

Pisálek a redaktor na Okwu