Krásné nehty jsou vizitkou každé opravdové dámy. Ne každá má ale chuť si obden upravovat a obnovovat lak, na všechny jsou obdařeny krásnými a zdravými nehty a nemalá část si také nedovede estetické přírodní nehty vypěstovat kvůli zlozvyku okusování nehtů.

Pro všechny tyto případu je tady ale naštěstí řešení v podobě nehtů gelových, které jsou umělou, ale velmi oblíbenou a estetickou variantou nehtů.

Co jsou gelové nehty

Gelové nehty jsou tvořeny nejčastěji tipem, tedy jakýmsi plastovým tenkým nehtem, který se nalepí na konec nehtu přírodního, a UV gelem. Gel se nanáší v tekuté podobě štětečkem a následně se nechává ztvrdnout v UV lampě, díky čemuž vznikne nehet vysoce pevný a odolný. Vrstev gelu se přitom dává vždy několik a součástí úpravy je i nanášení barevného laku, kamínků či jiných ozdob dle přání a preference. Vzhledově pak finální gelové nehty vypadají velice přirozeně a luxusně.

Výhody gelových nehtů

Kromě přirozeného vzhledu a odolnosti lákají gelové nechty vysokou variabilitou pokud jde o tvary, a také širokými možnostmi zdobení, které ve srovnání se zdobením klasických nehtů vydrží mnohonásobně déle. Navíc na rozdíl od klasických nehtů, pokud se vám například jeden z umělých nehtů zlomí, můžete si jej kdykoliv nechat dolepit a opět tak získat nehty krásné a reprezentativní. Gelové nehty se přitom hodí i na nehty lámavé, třepivé, zesláblé nebo i okousané.

Nevýhody gelových nehtů

Mezi jednu z hlavních nevýhod „gelovek“ však patří omezená trvanlivost. Ať jsou gelové nehty vytvořeny sebepoctivěji, vlivem odrůstání po několika týdnech viditelně ztrácí na estetice a je potřeba je znovu obnovit pomocí doplnění gelu. Tento proces znamená další hodiny strávené na manikúře a také další finanční výdaje.

Řádově jde ale o stokoruny měsíčně, což je dnes přijatelná cena pro každou dámu, která si na svém vzhledu zakládá.


okwu

Pisálek a redaktor na Okwu

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *