Co je to vlastně ESG? Udržitelné investování neboli podle enviromentálních, sociální a governance kritérií. Neustále slýcháme to, že investovat do úsporných opatření se vyplatí, že obecně přechod na obnovitelnou energii se vyplatí. Zejména z důvodu prospěchu naší planetě, která prakticky dnes a denně trpí tím, jak se k ní nehezky chováme. S globálním oteplováním a dalšími negativními scénáři ničící životní prostředí se snažíme bojovat nejen individuálně, ale také se do boje pouští mnohé firmy, u nichž si lze koupit jejich akcie. V jakém případě má investování smysl? Toto není investiční rada – v žádném případě neberte tento článek jako návod, ale jen inspiraci – příklady.

Dominion Energy slibuje hotovou transformaci

Samozřejmě se firem, které intenzivně pracují na řešení aktuální globální krize a které se snaží podpořit působení obnovitelných zdrojů na trhu najde celá spousta. Vybrali jsme však takové, jež může zvážit i člověk s menším kapitálem. Jejich akcie totiž nejsou svou cenou zatím do nebe volající, i když to se může velice rychle změnit.

TIP: Jak investovat

Jednou ze společností je Dominion Energy, která je klasickou utility společností orientující se na fosilní paliva. Slibuje hotovou revoluci či transformaci směrem k obnovitelné energii. Jestli se podaří plánovaný proces dokončit, to je samozřejmě otázkou, ovšem o tuto firmu se zajímá třeba i sám Warren Buffett, který se označuje za jednoho z nejlepších investorů všech dob.

Hubbell cílí na energetiku

Vedle zmiňované společnosti je zde také firma Hubbell, která se sice mnohým může jevit jako spekulativní nebo krapet kontroverzní, na druhou stranu po stránce obnovitelných energií se nyní hezky činí. Angažuje se především v segmentu přepravních a distribučních sítí v rámci energetiky. Zabývá se elektrickými a elektronickými produkty, které už nyní generují opravdu skvělé zisky.

Čist další článek:  Jak funguje EET v e-shopech

Za poslední měsíce se výrazně zvyšuje zájem o komponenty pro budování přepravních a distribučních sítí, jež by eventuelně mohly jistým způsobem v budoucnu ulevit životnímu prostředí. Doporučujeme si však o této firmě zjistit ještě trochu víc, pokud budete investici zvažovat.

American Electric Power sází na zelenou energii

Jednoznačně trefou do černého (alespoň z dlouhodobého hlediska) je American Electric Power, což je společnost cílící především na zelenou energii. Snaží se do svého portfolia zařazovat pouze takové projekty, které přispívají životnímu prostředí, čili zde najdete například solární projekty.

A ještě jednou na závěr, investiční disclaimer – nejedná se o investiční radu, nejsme investiční poradci. Vždy myslete hlavou. Investičních příležitostí jsou tisíce a jedná se o velice rizikové možnosti.

Autor: Radek Vávra

okwu

Pisálek a redaktor na Okwu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *