Minimalismus je v posledních letech velkým trendem, který si nachází své místo v nejedné české domácnosti. Upouští se od kýčovitého anglického stylu, a naopak se dává přednost jednoduchosti a střídmosti, což jsou ostatně dva hlavní prvky minimalismu. Zatímco na garnýže patří jednoduché, ideálně jemně vzorované záclony, na police pak mají zamířit jiné minimalistické bytové dekorace, které vdechnou interiéru neopakovatelný ráz.

Střídmost a jednoduchost nejsou nuda

Minimalistický styl je kombinací střídmosti a jednoduchosti. Někomu se může zdát, že se jedná o velmi nudný styl bydlení, ve skutečnosti se však jedná o nestárnoucí, trendy bydlení, jež si to hlavní vzalo ze Skandinávie. Právě odtud minimalistické bydlení pochází a právě odtud bereme inspiraci při zařizování interiéru.

Stejně tak je mylné se domnívat, že minimalistický styl patří pouze do obývacích pokojů nebo chodeb. Severské designovky si najdou své působiště také v jídelnách nebo kuchyních.

Nejen záclony, ale také karafy nebo otvíráky na lahve

Do jídelen nebo kuchyňských koutů patří například záclony, které by měly být velmi jemné, sotva viditelné, případně lehce štrikované. Pokud vám v kuchyni chybí kovové nebo dřevěné garnýže, neopomeňte jiné minimalistické dekorace, mezi které patří například nejrůznější karafy se skleničkou či designové otvíráky, jež využijete nejen ve chvíli, kdy budete chtít otevřít výbornou láhev po návštěvě přátel.

Do minimalistické kuchyně patří také jednobarevné a jednoduché nádobí a příbory, které nejsou příliš luxusní na první pohled. Co nejjednodušší a střídmé – to je alfou a omegou.

Neopomíjejte ani minimalistický nábytek, který můžete případně zvýraznit něčím výraznějším. Ale k zařizování přistupujte velmi opatrně, zejména pokud chcete onen minimalismus na první dobrou zachovat.

Čist další článek:  Žižkov je místem, kde se líbí i mladým rodinám

Přečtěte si další související články

okwu

Pisálek a redaktor na Okwu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *