Dezinfekce je běžnou součástí nejen průmyslových objektů a nemocnic, ale také domácností. Jaké prostředky zvolit, a jaké je možné udělat svépomocí?

Dezinfekce a úklid v jednom

Nejlepší bude, když začneme rovnou od podlahy. Dezinfekční prostředky je totiž dobré zvolit takové, aby měly zároveň i čisticí schopnosti. Lidé znalí chemie vědí, že je pro tyto účely vhodné použít průmyslově vyrobený čistič. Speciální čisticí prostředky Ecolab jsou pro tento účel tvořeny. Postarají se o úklid, ale zároveň mají přidanou hodnotu v jejich antibakteriální a antivirové úpravě. Snadno tak domov nebo provozovnu uklidíte během chvilky.

Výhoda průmyslových čističů

Oproti přírodním přípravkům jsou výrobky firmy Ecolab tvořeny tak, aby stačila jen malá trocha přípravku. Ten se následně postará o velké výsledky. Průmyslové čističe jsou často koncentrované. Správným ředěním si tak odeberete jen trochu přípravku. Průmyslové čističe vám tedy vydrží v nezměněné kvalitě velmi dlouho.

Když si nepřejete chemické prostředky

Někdy si prostě nepřejeme, aby se do odpadu dostaly byť jen zbytky čističe. Čím tedy vycídit a vydezinfikovat například podlahu, nebo toaletní mísu? I zde existují postupy, kterými se můžete řídit. Nejsnadnější je přidat do úklidového kyblíku jeden hrnek octa. Navlékněte ochranné rukavice, a můžete čistit. Ocet povrch uklidí, ale také naleští a dezinfikuje. Jiné postupy jsou pro domácnosti a jiné pro průmyslové použití, kde se nemusíte bát, že nevyužijete třeba zametací stroj.

Zkuste přírodní přípravky

Příroda je všude kolem nás. Proti plísním, bakteriím i virům skvěle ochrání také obyčejný kuchyňský česnek. Nakrájejte jej na plátky a vložte na noc do toaletní mísy. Ráno stačí jen spláchnout a toaletu dočistit pomocí toaletní štětky. Skvěle se používá i soda a ocet dohromady.

Čist další článek:  Ratanový nábytek

Čisticí prostředek je i úplně obyčejná zubní pasta. Naneste ji na houbičku a zadejte čisticí práci dětem. Možná je bude bavit také odstraňování skvrn pomocí jedlé sody. Stačí ji přidat na zubní kartáček, a můžete čistit.

okwu

Pisálek a redaktor na Okwu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *